Sağlık

Hastane Değil Yaşam Merkezi

aksarayda yapımı tamamlanan ve yakın bir zamanda  açılışı yapılacak olan eğitim ve araştırma hastanesinin çocuk bölümlerinin tüm duvarları çocukların sevdiği  çizgi film karakterleriyle süslendi. aksaray valisi hamza aydoğdu hastanenin ek..

Hastane Değil Yaşam Merkezi

aksarayda yapımı tamamlanan ve yakın bir zamanda  açılışı yapılacak olan eğitim ve araştırma hastanesinin çocuk bölümlerinin tüm duvarları çocukların sevdiği  çizgi film karakterleriyle süslendi. aksaray valisi hamza aydoğdu hastanenin ek binasını ziyaret ederek çalışmaları yakından takip etti. vali aydoğdu burada duvara yapılan çizimler üzeride boyama yaparak çalışmalara destek sağladı.

aksaray Üniversitesi eğitim fakültesi güzel sanatlar bölümü  resim-İş anabilimi dalı, aksaray sağlık müdürlüğü ve aksaray eğitim araştırma hastanesi işbirliğinde gerçekleştirilen ortak çalışma ile yeni açılacak olan ek hizmet binasının çocuk bölümlerinde çocukların hastaneye gediklilerinde korkularını yenmesi için çizgi film karakterleri çizilerek boyandı. aksaray valisi hamza aydoğdu kısa süre sonra hizmete girecek aksaray eğitim ve araştırma hastanesi ek binasında incelemelerde bulundu. Çocuk servislerini gezen vali aydoğdu, çocuk acil, poliklinik ve ara koridorlarında yapılan boyama çalışmaları hakkında bilgi aldı. koridor duvarında boyama yapan vali aydoğdu, yapılan çalışmaları çok beğendiğini belirterek resim-İş eğitimi anabilim dalı başkanı semra kılıç karatay ve öğrencilerini tebrik etti. 
Çocukları hastaneye geldiğinde korkmayacaklarını belirterek herkesin güzel ve rengarenk bir hastane ile karşılaşacağını belirte vali aydoğdu, “hocalarımız ve öğrencilerimiz yeni açılacak hastanemizin ek binası girişi, çocuk acil servis ve poliklinik odalarına çok güzel resimler yapmışlar. Öyle güzel resimler yapmışlar ki hastaneye değil de yaşam merkezine girmiş gibi hissediyorsunuz. buraya gelen çocuklar gerilimleri alacak bir ortamla karışılacaklar. hocamıza öğrencilere teşekkür ediyoruz. küçük dokunuşlar büyük sonuçlar burada bu başarılmış. gençlere imkan verildiğinde her türlü güzelliği ortaya koyuyorlar. buraları görünce aksaray da köylerden binalardan başlayarak nasıl daha güzellikler ortaya koyabiliriz diye onun planlamaları yapmış olduk. burası hastanemiz açıldığında hasta olmayanlarında gelip ziyaret edeceği bir yere dönüşecek diye düşünüyorum” dedi.
aksaray Üniversitesi eğitim fakültesi güzel sanatlar eğitimi bölümü  resim-İş anabilimi dalı başkanı semra kılıç karatay ise, “Çocuklar hastaneye geldiği andan itibaren dikkatlerini çekecek onlarında çok sevdiği karakter ve kahramanlarla karışılacaklar. enjeksiyon odaları, doktor muayene odaları gibi çocukların korktuğu odalarda da onların dikkatini çekecek, korku ve endişelerini meraklı bakışlarına bırakacak karakterler çalışıldı. tıbbı müdahale veya tedavi için hastaneye gelen çocuklar bu korku ve endişelerini hastane duvarları ve her köşede farklı bir çizgi film karakteri ile yenecekler” diye konuştu. bölüm öğrencilerinin yaptıkları çalışmaları tamamladıklarını dile getiren karatay, öğrencilerinin belirledikleri bir duvara kendi resimlerini de çizerek imzalarını attıklarını, çocuklar için yapılan bu çalışmanın bir sağlık kuruluşunda uygulamaktan büyük mutluluk duyduklarını kaydetti. haber yaşar karatay 

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL