Gündem

HANIMLARDAN ANLAMLI KERMES

türkiye’nin tümrenkleri, polis eşleri kaynaşma-yardımlaşma derneği sayesinde ankara’dabuluşuyor. aksaraylı hanımlar, polis eşleri derneği’nin üniversiteöğrencileri yararına 17 – 22 nisan tarihleri arasında 81 ilin katılımıylaankara altınpark’ta düzenlenecek olan kermes hazırlıklarını tamamladı…

HANIMLARDAN ANLAMLI KERMES

türkiye’nin tümrenkleri, polis eşleri kaynaşma-yardımlaşma derneği sayesinde ankara’dabuluşuyor.

aksaraylı hanımlar, polis eşleri derneği’nin üniversiteöğrencileri yararına 17 – 22 nisan tarihleri arasında 81 ilin katılımıylaankara altınpark’ta düzenlenecek olan kermes hazırlıklarını tamamladı.

aksaray belediyesi kadın koordinasyon merkezi ve belediyebaşkanı haluk Şahin yazgı’nın eşi hasibe yazgı, koordinesinde aksaray’ıngeleneksel lezzetleri, hediyelik eşyalar, organik gıdalar ve yöresel elsanatları ürünlerinden hazırlanan paketler ankara’ya gönderilmek üzere yolaçıktı.

kermes hazırlıkları için akmek merkez binada bir araya gelenhanımlar, belediye başkanı haluk Şahin yazgı’nın eşi hasibe yazgıkoordinesinde, ankara’da üniversite öğrencileri yararına düzenlenecek kermesteen güzel ve müstesna ürünlerin aksaray standında yer alması için titiz birçalışma yaptılar.

aksaray’ın her zaman olduğu gibi ankara’ da ki kermeste defarkını bir kez daha ortaya koymak için çalışan hasibe yazgı, hanımlarlabirlikte hazırlıkları tamamlarken kısa bir açıklama yaptı. hasibe yazgı, “poliseşleri derneği’nin ankara’da düzenlenecek kermese gelen ziyaretçilerin aksaraystandındaki ürünleri büyük bir beğeni ile izleyip alış-veriş yapmalarınınyanında hanımlarımızın akmekte yaptığı el emeği göz nuru eserlerine veaksaray’ın tanıtımına katkı sağlamış olacağız aynı zamanda da çok hayırlı birişe ortak olmuş olacağız” dedi.

 belediye başkanıhaluk Şahin yazgı’nın eşi hasibe yazgı, kermese katkı sağlayan tüm hanımlara veherkese kadirşinaslıklarından dolayı teşekkür etti. 

elde edilecek gelirle üniversite öğrencilerine burssağlanacak olan ve polis eşleri derneği tarafından 81 ilden gönderilen yöreselürünler, el emekleri, hediyelik eşyalar ve tekstil malzemelerinin sergileneceğikermes 17-22 nisan tarihleri arasında ankara altınpark fuar ve kongre merkezianfa salonunda kapılarını açacak.

haber merkezi

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL