Eğitim

HAFIZLIK BÖLGE YARIŞMASINDA UÇAR BİRİNCİ OLDU

diyanet İşleri başkanlığının 2018 yılı camiler ve din görevlilerihaftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği ve diyanet başkanlığı bünyesindegörevli hafız İmam-hatip ve müezzin-kayyımların katıldığı İç anadolu bölgesihafızlık yarışması, nevşehir merkez kurşunlu camii’nde icraedildi.yarışmaya; nevşehir,..

HAFIZLIK BÖLGE YARIŞMASINDA UÇAR BİRİNCİ OLDU

diyanet İşleri başkanlığının 2018 yılı camiler ve din görevlilerihaftası etkinlikleri kapsamında düzenlediği ve diyanet başkanlığı bünyesindegörevli hafız İmam-hatip ve müezzin-kayyımların katıldığı İç anadolu bölgesihafızlık yarışması, nevşehir merkez kurşunlu camii’nde icraedildi.yarışmaya; nevşehir, kayseri, kırşehir, konya, niğde, aksaray, sivas veyozgat İl birincileri hafız erkekler katıldı.

diyanet İşleri başkanlığımushafları İnceleme ve kıraat kurulu Üyesi ali sarikaya yarışmanın jüribaşkanlığını yaparken, komisyon Üyeliklerini ise İl müftüsü yakup ÖztÜrk, müftüyardımcısı yaşar bolat, Ürgüp İlçe müftüsü a. muhammed Çinar ve meslek dersleriÖğretmeni ahmet Çelebİ yaptı.
yarışma öncesinde kurallar hakkında bilgilerverildi ve yarışmacılar kura ile okuma sırasını belirledikten sonra,okuyuşlarını gerçekleştirdiler.
puanların açıklanmasının ardından yarışmadabirinci olan İlimiz merkez İmam hüseyin camii müezzin-kayyımı ekremuÇar, türkiye finali yarışması’na katılmaya hak kazandı.
dereceye giren yarışmacılar ödüllerini verenvali İlhami aktaŞ, yarışmaya katılan tüm yarışmacıları tebrik ederek, başarılarının devamını diledi ve programın düzenlenmesinde emeği geçenlere deteşekkür etti.

haber merkezi

banner banner

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

banner

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL