ÖĞRENCİLERİN ÇALIŞMALARINI ÖNEMSİYORUZ

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, özellikle spor vekültür-sanat alanına dair çalışmaların merkezinde öğrencilerin olmasınıistediklerini ifade etti. 

ÖĞRENCİLERİN ÇALIŞMALARINI ÖNEMSİYORUZ
15.11.2018 / 10:10 1895

SabireYazıcı Fen Edebiyat Fakültesi’nin 2018 Yılı Akademik Kurul Toplantısındakonuşan Rektör Şahin, öğrencileri sadece derslerde mesleklerine dair akademikbilgiyle donatmanın tek başına yeterli olmadığını, akli melekelerin gelişimini,spor ve kültür-sanatla desteklemek gerektiğini belirtti. Bunun sadeceÜniversite üst yönetiminin çalışmalarıyla değil, her fakülte ve akademisyeninhassasiyetiyle olabileceğine dikkat çeken Prof. Şahin, “Tüm yatırımlarımızı buamaca uygun şekilde kurguluyoruz. Türkiye’de, son yıllarda kalkınma alanındaçok önemli başarılar elde edildi ama iç dünyamızın da gelişmesi gerekiyor. Bunedenle kültür-sanat alanı çok önemli. Nezaket, zarafet, estetik, sevgi, saygı…Bunları daha da kuvvetli şekilde tesis edecek etkinliklere önem vermemiz vebunu da hep birlikte yapmamız gerekiyor. Akademisyenlerimiz, bireysel olarak daöğrencileri spora ve kültür-sanata teşvik etmeli” dedi. Kampüste, bu alanlaradair mekânsal bir sorunun olmadığına dikkat çeken ASÜ Rektörü, şöyle devametti: “Kökü bu topraklarda olan her etkinliğe önem veriyoruz. Öğrencilerimizibu noktalara doğru yönlendirmemiz gerekiyor. Biz, öğrencilerimizi kültür-sanatişlerinin öznesi olarak görmek istiyoruz; düzenlenen organizasyonlarınmerkezinde olması gerektiğine inanıyoruz; her alanda, içinde öğrencilerimizinde olduğu güzel işler yapalım istiyoruz. Potansiyelimizi ve elimizdeki tümkaynakları, ancak bu şekilde verimli biçimde kullanmış oluruz.” Fen EdebiyatFakültesi Dekanı Prof. Dr. Yusuf Yakar da Fakültedeki akademik çalışmalara ilişkinbilgiler verdi ve çalışmalara katkılarından dolayı akademisyenlere teşekküretti.

Düzenlenentoplantı, çeşitli bilimsel çalışmalarda başarı gösteren isimlere belgetakdimlerinin ardından sona erdi.

HaberMerkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.