CAMİLER VE DİN HİZMETİNE ADANMIŞ ÖMÜRLER KONFERANSI YAPILDI

Camiler ve Din Görevlileri Haftası kapsamında “DinGörevlerine Adanmış Ömürler ”adlı konferans Haseki Eğitim Merkezinden Ali RızaTemel Hoca'nın sunumuyla Aksaray kültür merkezinde gerçekleşti. 

CAMİLER VE DİN HİZMETİNE ADANMIŞ ÖMÜRLER KONFERANSI YAPILDI
06.10.2018 / 11:02 1711

Aksaray İl Müftülüğünce Aksaray Kültür merkezindekonferans salonunda düzenlenen “Din Görevlerine Adanmış Ömürler ” temalıCamiler ve Din Görevlileri Haftası programına Aksaray İl Müftüsü CemalettinBal, Diyanet İşleri Başkanlığı Haseki Dini Yüksek İhtisas Merkezi İhtisasBölümü Eğitim Görevlisi Ali Rıza Temel, kurum müdürleri, cami ve dingörevlileri ile çok sayıda vatandaş katıldı.

Saygı duruşunda bulunulması ve İstiklal Marşı’nınokunmasının ardından başlayan program, Kur’an-ı Kerim tilaveti ile devam etti.

Programda konuşan Aksaray İl Müftüsü Cemalettin  Bal, "ibadethanelerimiz olancamilerimiz, bireyin inanç dünyasından toplumsal ilişkilere, kulluk, sorumlulukve güzel ahlak bilincinin oluşmasından hukukun inşasına, eğitimden iktisada,aileden çevreyle ilişkilere, hayatın bütün alanlarına yönelik değerlerinköklerinin birleştiği mekandır. Camiler sadece fiziki bir mekân değil; tevhid,kulluk, kardeşlik gibi güzel değerler üzerinden yükselen bir medeniyetin deinşasıdır. Bu nedenledir ki; camiler inşa etmek, onlara sahip çıkmak vecamileri onarmak ve camileri imar etmek Müslümanların bir görevidir. Bu anlamdabizlere ve hayırsever vatandaşlarımıza bir takım görevler düşmektedir.Özellikle ilimizde memnuniyetle söyleyebilirim ki hayırsever kardeşlerimiz görevlerinitam manasıyla yerine getirmektedir. Kentimizin farklı bölgelerindehayırseverlerimizin katkılarıyla yaptırılan camilerimiz yükselmektedir. Ben, buvesileyle hayırsever vatandaşlarımıza göstermiş oldukları bu duyarlılıktandolayı tekrar teşekkür ediyorum. Bu duygu ve düşüncelerle sözlerime sonverirken; dinimizin en doğru bir şekilde öğrenilmesinde önemli rolü olan tümcami ve din görevlilerimizin Camiler ve Din Görevlileri Haftasını bir kez dahakutluyor, hepinize saygı ve sevgiyle selamlıyorum."dedi.

Camiler ve Din Görevlileri Haftası ile ilgili gösterilensinevizyonun ardından "Camiler ve Din Hizmetine Adanmış Ömürler"konulu konferans Haseki Eğitim Merkezinden Ali Rıza Temel Hoca'nın sunumuyladevam etti.

Haber Vedat T.


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.