İŞ DÜNYASI 30 AĞUSTOS’U KUTLADI

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş veMeclis Başkanı Fatih Tekin 30 Ağustos 1922'de Dumlupınar'da Mustafa Kemal'inbaşkumandanlığında zaferle sonuçlanan Büyük Taarruzu anmak için mesajyayınladı.

İŞ DÜNYASI 30 AĞUSTOS’U KUTLADI
29.08.2018 / 11:17 5091

Genciyle, yaşlısıyla, kadınıyla ve erkeğiyle Türk Yurdunun herbölgesinden birlik-beraberlik içerisinde milletimizin bağrından çıkan kahramanordunun, 30 Ağustos’ta destan yazdığının altını çizen ATSO Başkanı Göktaş,yaptığı yazılı açıklama da“Türkiye Cumhuriyeti’nin en büyük zaferlerinden olan30 Ağustos’u bu yılda büyük sevinçle kutluyoruz. Ülkemiz Başkomutan MustafaKemal Atatürk ve aziz milletimiz ile kahraman ordumuzun sayesinde 1922'deDumlupınar'da büyük bir zafer elde etmiştir.

Bu millet öyle bir millet ki ülkesi zor durumda iken genci yaşlısıkadını erkeği çoluğu çocuğu bir araya gelip bayrağı ve vatanı için bir dakikabile canını düşünmeden feda eden bir millettir. Bu milletin Yüreğinde AlemlerinEfendisine İman, Adaletinde Fatih, Aklında Mustafa Kemal kalbinde ise Vatan vebayrağı yatmaktadır.

Onlarca savaştan üzerine oynanan yüzlerce oyundan birlik ve beraberlikruhuyla galip çıkmayı bilen bu millet içinde bulunduğumuz dönemde de ekonomiüzerinden açılan savaştan da er ya da geç galip çıkmasını bilecektir. Aksarayiş dünyası olarak her zaman Devletimizin ve Milletimizin yanında olacağız” Dedi.

Meclis Başkanı Fatih Tekin’de yaptığı yazılı açıklamada 30 Ağustos’unönemine vurgu yaparken birlik ve beraberlik mesajı verdi.

ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin’in imzasın taşıyan açıklamada; “30Ağustos 1922 tarihi, Türk ulusunu esir etmek isteyen emperyalist güçlere karşı;kadınıyla çocuğuyla, ordusuyla topyekûn verdiği bir savaşın ve ulusal benliğinikurtardığı ve Zafer Destanı’nın yazıldığı gündür.  Şehitlerin kanlarıylakazanılan ve kolay elde edilmeyen bu topraklar, elbette ki kolay bir şekildekaybedilmeyecekti. Düşmanların yıllarca, belki de yüzyıllarca süren entrika veoyunları sonuçsuz kalacaktı, kalmalıydı. İşte, yaşadığı toprakları kutsal sayanher vatandaş bunun bilincindeydi. Canından, malından, evladından olma pahasınabüyük mücadeleler göstererek bu büyük zaferi kazandı.

30 Ağustos 1922 tarihinde topraklarımızın düşmandan temizlenmiş olmasıTürk milleti için büyük bir zaferdir.Bu mutlu günde, zaferi bize yaşatan Atatürkve silah arkadaşları ile kahraman Türk Ordusu’na şükran ve minnetlerimizisunarken, ulusumuza da Zafer Bayramı kutlu olsun” Dedi.

 Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.