KARAKUŞ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI

Geçtiğimiz yıllarda Aksaray sporun başkanlığını yürüten başarılı iş insanı Ali Karakuş İYİ Parti’den Milletvekilliği Aday Adaylığını açıkladı.

KARAKUŞ ADAY ADAYLIĞINI AÇIKLADI
24.01.2023 / 21:00 173

İYİ Parti İl Binasında yaptığı basın toplantısı ile aday adaylığını açıklayan Ali Karakuş’un basın toplantısına; İYİ Parti Milletvekili Av.Ayhan Erel, İl Başkanı Cumali Asal, Merkez İlçe Başkanı Osman Yılmaz, önceki dönem İl Başkanı Şevki Koçak, parti yöneticileri ve yüzlerce seveni katıldı.
Bir şenlik havasında Milletvekiliği aday adaylığı açıklaması yapan iş insanı Ali Karakuş burada yaptığı konuşmada; Bizler Aksaray iyi olsun, Türkiye iyi olsun diye yola çıkanlardanız. Bu yolun çok engelli olduğunu biliyoruz ve bunu başaracak gücü kendimizde görüyoruz. 2002 yılından beridir bu meydanlarda iktidar partisinin milletvekilleri yöneticilerinin ellerine ne zaman mikrofon geçse Aksaray’a bir takım vaatler vermekteler. Ama maalesef sonunda sonun da bu vaatlerden ibaret kalıyor. Biz geldiğimiz zaman Aksaray hak eden hizmetleri alacak ve Anadolu’nun uçan şehri haline gelecek dedi.
İYİ Parti Milletvekili aday adayı Ali Karakuş Konuşmasının devamında; Ülkemizin içerisinde bulunduğu ekonomik sıkıntıları derinden yaşıyor ve biliyoruz. Geçenlerde bir esnaf kardeşimle sohbet ederken aynen şöyle söyledi. 20 yılda edindiğimiz birikimi 2 yılda elimizden geri aldılar. Bırakın evimize ekmek götürmeyi dükkânımızın ana giderleri olan kira, elektrik ve su faturalarını ödeyemez duruma geldik. Ona keza çiftçimiz gübre alamamakta, hayvanla yem bulmamakta emeklimiz işçimiz geçinememektedir. İnşallah bunlarda bizim iktidarımızda düzeltilecektir diye konuşan Karakuş iktidarın vekillerini eleştirerek ben iktidar vekili olsam Ortaköy’ün yolunu yaptırmadan o bakanlıktan kalkmam diye konuşarak İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel’i örnek göstererek işte vekil işte Aksaray için gecesini gündüzüne katan insan diyerek bizim siyasetimiz önce millet, önce memleket siyasetidir diye konuştu. 
İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel burada yaptığı konuşmada; Bugün bu muazzam manzaraya bakınca Ali Karakuş beyin bugüne kadar para pul biriktirmediğini ama candan yürekten dostlar biriktirdiğini görmekteyim. Ne mutlu Ali Başkana ki, ne mutlu bu dostlara ki böyle bir vekil adayları var. Diğer partiler seçim atmosferimize girmemize rağmen birinin dışında bir tek aday bile sesi soluğu çıkmaz iken, biz bugün ikinci aday adayımızı sizlerin huzuruna getirmenin sevinci ve coşkusu içerisindeyiz. Cenabı Allah insanlara kader tayin eder hayat hiçbir zaman hesapla değil nasiple yaşanır. Bana diyorlar ki; Ali Başkanın şeyine gidiyorsun aday adaylığı açıklamasına siz aday değil misiniz? Yoksa nezaketen mi gidiyorsunuz. Bende aday adayıyım. Ama ben kadere inan bir insan olarak Ali Başkanımın birinci sırada inşallah aday olarak sahneye çıkması karşısında ve sahaya inmesi karşısında bugüne kadar nasıl kendisi bana maddi manevi gecesini gündüzüne katarak destek verdiyse bende burada hepinizin önünde söz veriyorum. Birinci adam olarak yanında 24 saat seçim sürecinde emrindeyim diye konuşan İYİ Parti Milletvekili Ayhan Erel sözlerine; 20 sene öncesine gittiğimizde, 20 seneden bu tarafa şöyle Aksaray hikâyesini gelişimini gözler önüne aldığımızda Ak Partili vekillerimizin, Ak Partili siyasetçilerimizin Aksaray’a verdikleri en baştaki temel sözleri yerine getirmediğini görüyoruz. Biz bugüne kadar rica ettik, istirham ettik bu işi yapın dedik yapmadılar. Demek ki bu işleri yapmak İYİ Partinin vekillerine Ali Başkana nasip olacak diye düşünüyoruz dedi. 
İl Başkanı Cumali Asal burada yaptığı konuşmada; Hepinizin bildiği gibi önümüzde kısa bir üç aya varken ve çığ gibi büyüyerek, büyümeye devam eden ve bu yoğun kalabalığı gördüğüm kadarıyla patimize göstermiş odluğunuz teveccühlerinizden dolayı teşekkür ediyoruz. Partimizi Allah’ın izini ile iktidar yapmak için önümüzdeki milletvekili seçimlerinde Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde partimizi iktidar yapmak için elimizden geleni yapacağız. Aksaray’ımız için gerekli hizmetleri yapmak için elimizden gelen tüm çapaları göstereceğiz diye konuştu.
İş İnsanı Ali Karakuş’un Milletvekilliği aday adaylığı açıklamasın da konuşan İYİ Parti Merkez İlçe Başkanı Osman Yılmaz; Partimizin kuruluşundan bugüne kadar maddi manevi desteğini esirgemeyen kıymetli abimiz Ali Karakuş beyin Milletvekilliği aday adaylığı açıklaması için bir aradayız. Aksaray Merkez İlçe Başkanı olarak tüm aday adaylarımızın sonuna kadar destekçisiyiz. İlerleyen günlerde de yine böyle bayram ortamında yeni aday adayların açıklanacağından hiç şüpheniz olmasın. İnşallah kıymetli Ali abimin çıkmış olduğu bu yolda başarılar diliyorum yar ve yardımcısı olsun diye konuştu.
Haber: Yaşar Karatay


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.