Aksaray Milli İrade Platformundan Murat Övünç’e Tepki

Aksaray Milli İrade Platformu’nun çatısı altında toplanan 80 Sivil Toplum Kuruluşu yaptığı ortak basın açıklamasında, 14 Ocak 2023 Çarşamba günü bugün Aksaray’da program düzenleyeceği duyurulan Murat Övüç’ün programının iptal edilmesini istedi. 

Aksaray Milli İrade Platformundan Murat Övünç’e Tepki
14.12.2022 / 16:32 132

Aksaray Milli İrade Platformu  adına açıklamada bulunan Başkan Kuddusi Bakar ; Yapılan program Şehrin manevi havasına ve insanların değer yargılarına karşı daha saygılı olunması gerektiğine işaret edilen açıklamada, yetkililerin bu tepkilere kulak vererek programın iptali ile ilgili adım atmalarını beklediklerini söyledi.
Gerekli görmeleri durumunda tüm STK’lar bir araya gelerek ortak bir basın açıklamasıyla konuya olan tepkilerini dile getireceklerinin de altını çizen Milli İrade Platformu Başkanı Bakar; açıklamasında şunları söyledi; “Milli İrade Platformu olarak, güzel şehrimizin güzel insanlarının değerlerine, gelenek ve göreneklerine ters hangi görüş, düşünüş ve hareket olursa olsun bizi karşısında bulur. Yakın zamanda toplumsal ve dini değerlerimizi aşındırmaya ve itibarsızlaştırmaya dönük davranışlara şahit olmaya başladık. Taşı toprağı şehit kanıyla sulanmış olan ülkemizde, şehrimizde; dini hassasiyetlerimize, toplumsal değerlerimize, gelenek ve göreneklerimize karşı bir hareket ve olumsuz davranışlar görmekteyiz.
Bu hafta davetiyesi yayınlanan, Murat Övüç isimli cinsiyet ve davranış problemi olan bir şahsın 14 Ocak 2023 Çarşamba günü bir salonda “ Kadınlar Matinesi” adı altında bir program yapacağını öğreniyoruz.
Cinsiyeti ve davranış problemi olan kimliği oturmamış bu şahıs, kadınlarımıza hangi değeri katacak? Hangi davranış modelini aşılayacaktır. Kadınlara hangi özelliğini ya da yeteneğini gösterecek? Konu kadınların gerçekten eğlenmesi ise; davranış ve cinsiyet problemi olmayan sanatçılarla daha iyisi ve daha güzeli yapılabilir. Ancak, amaç daha başka hedeflere dönükse, kadınlarımız üzerinden kirli ellerinizi çekin o zaman. Sizin yaptığınız ve yapacağınız her program ya da matinenin toplumumuzda bir karşılığının olmayacağını veya olamayacağını anlamanız gerekir. Bir paylaşımında kendi insanına geri zekalı, cahil halk, dangalaklar… gibi hakarete cür'et eden bir şahsın sanatçı ya da müzisyen diye takdim edilmesi gerçek sanatçı ve müzisyenlere de hakarettir. En önemlisi de önce kendine bakması gerekirken halkımıza hakaret etmesi şahsın kişilik bozukluğu olduğunun açık göstergesidir. Daha sonra üç beş fakire gösteriş yaparak yardım etmeye çalışması bu kabahatini kapatamamıştır. Bu durumda bu programı organize edenlerin bir kez daha neye hizmet ettiklerini ve edeceklerini düşünmeye davet ediyoruz.
Peygamber Efendimiz, kadına benzemeye özenen erkeklere veya erkeğe benzemeye özenen kadınlara lânet etmiştir. Bu bağlamda biz, toplumun tüm kesimlerinin; dini hassasiyetler ve toplumsal değerler konusunda duyarlılığını bir kere daha bildiriyoruz. Vatandaşlarımızın bu hassasiyetine ve tepkisine rağmen ilgili şahsın programı iptal edilmelidir.
  Aksaray Milli İrade Platformu olarak, yetkililerimize sesleniyoruz. Toplumda infial uyandıran, vatandaşımızın tepki gösterdiği; toplumun dini hassasiyetlerine ve toplumsal değerlerine ters bu programa asla izin verilmemesidir. 
Programı düzenleyen organizatörlere tavsiyemiz: Dini hassasiyetimizi ve toplumsal değerlerimizi yozlaştırmaya matuf bu şahsın programı iptal edilsin. Aksi takdirde toplumun gözünde, gönlünde bir değeriniz ve itibarınız olmayacağı gibi tarih sizi ibretle yazacaktır dedi. HABER BÜLTENİ


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.