TÜRKAV AKSARAY’DA BAYRAK DEĞİŞİMİ

TÜRKAV Aksaray Şubesinde yapılan törenle, Başkan Oğuz Aktaş görevini İzzet Karatay’a devretti.

TÜRKAV AKSARAY’DA BAYRAK DEĞİŞİMİ
09.12.2022 / 15:19 229

Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı Genel Merkezi onayı ile yapılan görevlendirmeye göre Türkiye Kamu Çalışanları Kalkınma ve Dayanışma Vakfı  Aksaray Şubesi’nde yapılan törenle Başkan Oğuz Aktaş görevi İzzet Karatay’a devretti.
Devir Teslim törenine, MHP İl Başkanı Av.Mustafa Çölkesen, Aksaray Ülkü Ocakları İl Başkanı Muhsin Arslan, MHP Aksaray Teşkilatı Mensupları, Kamu-Sen Aksaray İl Temsilcisi Taner Kara ve Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Ali Toprak, Türkav Üyeleri ve çok sayıda misafir katıldı.
Daha sonra TÜRKAV Aksaray Şube Başkanı Oğuz Aktaş veda konuşması yaptı.
Konuşmasında yaptığı hizmetleri anlatan Oğuz Aktaş teşkilat yöneticilerine ve dava arkadaşlarına teşekkür etti. Görevi devreden Oğuz Aktaş’a teşekkür Plaketi takdim edildi.
TÜRKAV Aksaray Şubesi yeni Başkanı İzzet Karatay yaptığı konuşmada; Asaletini binlerce yıllık tarihinden, gücünü şehitlerinden, fikrini Başbuğundan alan, Sadakati yalnız Allah’a, milletine ve devletine olan kutlu davanın yiğitleri Ülküdaşlarım. MHP İl Başkanı Mustafa Çölkesen ve yönetimi, , Aksaray Ülkü Ocakları İl Başkanı Muhsin Arslan ve yönetimi, MHP İl Genel Meclisi Üyeleri, Belediye Meclisi Üyeleri, Kamu-Sen Şube Başkanı Taner Kara ve Türk Eğitim Sen Şube Başkanı Ali Toprak, Kamu Sene bağlı sendikaların şube başkanlarım, Yönetim kurulu üyeleri ve değerli dava arkadaşlarım, hoş geldiniz, şeref verdiniz dedi.
TÜRKAV Aksaray Şubesi yeni Başkanı İzzet Karatay konuşmasının devamında; Dava kutluysa uğrunda çekilen çile de kutsaldır dedik, Ay yıldıza söz vererek  daha çocuk yaşta bu davaya gönül verdik. Taşını yastık, toprağını yatak edindiğimiz karış toprağı Şehitlerimizin kanlarıyla sulanan bu cennet vatanı emperyalistlere, hainlere, bölücülere, iş birlikçilerine teslim etmedik etmeyeceğiz, başaracağız diye yeminler ederek söz verdik. Yıllarca milletimizi uyarmaya, uyandırmaya çalıştık ancak milletimiz gerçekleri 15 Temmuz musibeti ile görebildi ve bugünlere geldik. Şimdi, Önümüzde 2023 gerçeği var. 15 Temmuzun rövanşını almak isteyen bütün hainler aynı safta toplanmış bekliyor. Bu anlamda 2023; hak ile batılın, küfür ile imanın savaşı olacaktır. Bu noktada dün, bu gün, yarın ve hatta kıyamete kadar Bizim tarafımız da duruşumuz da nettir, bellidir. İşte böyle kritik bir süreçte bana layık görülen Vakıf Başkanlığı görevi için hepinize teşekkür ederim. Yükümün ne kadar ağır, sorumluluğumun ne kadar büyük olduğunun farkındayım. Ama kutlu davamız ve teşkilatımız bana güç veriyor. Cennet mekân Başbuğumuz diyor ki: Kendinizi küçük görmeyiniz. Sizler büyük kuvvetsiniz. Vazifenizi hiçbir zaman unutmayınız. Kuvvet birliktir. Davamızın geleceği birliktedir. Birlik beraberlik içinde olmaktır. Şikâyet etmeye değil çözüm üretmeye daha çok ihtiyaç duyduğumuz bir dönemdeyiz. Bu sebeple her zaman istişare, az laf, çok iş yapmaya niyet ediyoruz.
Fikir ve önerilerinize her zaman açık olacağız diye konuşan Başkan İzzet Karatay; Teşkilatımızın siz değerli üyelerini her zaman kutlu ocağımıza, samimi yuvamıza memleket kokulu sohbetler eşliğinde çay içmeye bekliyoruz. Sözlerime son verirken Şahsım ve Yönetim kurulum adına kutlu bayrağı devraldığımız bu özel günde bizleri yalnız bırakmayan ve bu günü gerçekten özel kılan, tüm teşkilat başkanlarıma ve şu salonu dolduran siz gönül dostlarıma, ülküdaşlarıma, dava arkadaşlarıma canı gönülden teşekkür ediyorum. Allah hepinizden razı olsun. Birliğimiz, dirliğimiz daim; vatanımız, milletimiz ve devletimiz kaim olsun. Var olsun Teşkilat, Var olsun Ülkücü Hareket, Var olsun Devletin Asil Evlatları, Ne Mutlu Türküm diyene diye konuştu.
Haber: Yaşar Karatay


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.