SENDİKAL ÖRGÜTLENMEDE YENİ DÜZENLEME GEREKLİ

Türk-İş Aksaray Sendikası İşçilerin Gelir Vergisinde ve Sedikal Örgütlenmede yeni düzenleme yapılması gerektiğine değindi.

SENDİKAL ÖRGÜTLENMEDE YENİ DÜZENLEME GEREKLİ
23.09.2022 / 15:58 93

Türk-İş Aksaray İl Başkanı Muhterem Taşdemir; Gelir Vergisinde ve Sedikal Örgütlenmede yeni düzenleme yapılması gerektiğine değinerek bir açıklama yaparak işçilerin vergiyle ilgili taleplerini gündeme alın, çalışanların gelir vergisiyle ilgili sorunları bulunmaktadır ve Sendikal örgütlenmenin önünde ciddi engeller bulunmaktadır. Bu sorunlar, çözülene kadar gündeme getirmeye devam edeceğiz dedi.
Türk-İş Aksaray İl Başkanı Muhterem Taşdemir yaptığı açıklamada bir örnek verdi. Mesela 10 bin lira ücret alan bir işçide, ocak ayında 630 lira vergi kesintisi yapılırken , Eylül-Ekim aylarında ücretinde 1900 liraya yakın kesinti yapılıyor. Bu sürdürülebilir bir şey değil, İşçiye Ocak ayında verilen ücret aralık ayında da verilmeli vergi konusu dayanılacak gibi değil buna bir çözüm bulmak lazım diye konuşan  Türk-İş Aksaray İl Başkanı Taşdemir; Buradan, Hazine ve Maliye Bakanı Nureddin Nebati ’ye de çağrıda bulunuyoruz , bir an evvel isçilerin vergiyle ilgili taleplerini gündeme almalarını istiyoruz , Meclis yasama yılında açıldığı zaman birinci gündem vergi olsun. Bunu çözün, çözmezseniz bu meseleyi her gün dillendirmeye, kamuoyunun önüne taşımaya ve bu meseleyi her gün sizin önünüze getirmeye devam ederiz dedi.
Türk-İş Aksaray İl Başkanı Muhterem Taşdemir örgütlenmeyle ilgili yeni düzenle gerekli diyerek, Sendikal örgütlenmenin önünde ciddi engeller bulunmaktadır. Ülkemizde, sendikal örgütlenme yüzde 14 düzeyinde. İşçilerin yüzde 86'sında sendikalar örgütlü değil. Bizim ülkemizde örgütlenmeye kalktığınız zaman, örgütleneyim dediğiniz zaman işçileri kapının önüne koyuyorlar. Örgütleneyim dediğin zaman işçilerin iş yerini değiştiriyorlar. Örgütlenme dediğin zaman mobbing uyguluyorlar. Partilerin her hafta grup toplantıları var. Bir kere de çıkın biriniz deyin ki ' Ey kamuoyu size sesleniyoruz. Örgütlenmeden korkmayın! Örgütlenme olduğu zaman biz bu sorunları hallederiz . Sendikal örgütlenmeyle ilgili yeni yasal bir düzenleme gerekli,  Çalışma Bakanı, zaman, zaman bizim söylediğimiz şeyleri ifade ediyor. Çalışma Bakanı, tek başına burada yeterli gelmez, gücü yetmez. Siyasi iktidarın da gücü yetmez. Bütün partiler, bu meseleye el atmazlarsa biz bu meseleyi çözemeyiz diye konuşan Türk-İş Aksaray İl Başkanı Muhterem Taşdemir; Kamuda taşeron işçilik kavramının tamamen ortadan kaldırılması gerekli, emeklilikte yaşa takılanlar (EYT) meselesinin de beklentiler doğrultusunda çözüme kavuşturularak, ülkenin gündeminden çıkartılması talebinde bulunuyoruz diye konuştu.
Haber: Yaşar Karatay


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.