HALKIN SORUNLARINI BİLİYORUZ

CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka  bir dizi ziyaretler ve incelemeler yapmak üzere Aksaray’a geldi.CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka’yı CHP İl Başkanı Ali Abbas Ertürk, CHP İlçe Başkanı Talat Karaağaç ve parti yöneticileri karşıladı.İlk olarak CHP İl binasını ziyaret eden CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka burada basın mensupları bir araya gelerek gündeme dair konulara değindi.

HALKIN SORUNLARINI BİLİYORUZ
06.09.2022 / 21:36 171

CHP İl binasında konuşan Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ; Halkın iktidarını kurmamıza az kaldı.O yüzden bir kez daha halkın sesine ses katmaya geldik. Bizler Aksaray’ın sorunlarını çok iyi biliyoruz. 4 Milletvekili olan Aksaray’ın Cumhur ittifakını temsil eden 3 milletvekilin Aksaraylıların sorunlarını dile getirmediğini hep birlikte şahitlik ediyoruz.  Yani Cumhur ittifakı milletvekillerine bakacak olursanız Aksaray’da her şey güllük gülistanlık her şey son derece yolunda ama gerçeğin böyle olmadığını hepimiz biliyoruz dedi.
CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka konuşmasının devamında; Özellikle Aksaray halkının hastane sorunun fırsat eşitsizliğinin hala devam ettiğini çok açık görüyoruz. Tam teşekküllü bir hastanenin olmaması  doktor eksikliğinin olması nedeni ile Aksaray da tedavi olmak amacıyla civardaki illere gitmek zorunda kalıyor. Diğer taraftan Aksaray’ın ulaşımla ilgili problemleri sürüyor. Genel başkanımız Kemal Kılıçdaroğlu demir yolu ile ilgili problemi gündeme getirdi. Son yine hiçbir ses seda çıkmadı. Dolayısıyla demiryolu projesinin de takibimize aldığımızı halen takip ettiğimizi bu konuda iktidarı bir kez daha uyardığımızı hatırlatalım. Aksaray’da bir içme suyu problemi oluşmuştu halen içme suyu ile ilgili problemler çözülmüş değil, bir kurum diğer bir kurumu, diğer kurum ise öteki kurumu sorumlu tutarak bu işten sıyrılmaya çalışıyor. Ama ülke yönetimi bu şekilde olmaz dolayısıyla sorunların çözümüne odaklanmaları gerekiyor. Ayrıca Aksaray bir gurbetçi kenti diye konuşan Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka; ancak Aksaray’da halen bir havaalanı yok. Ayrıca Aksaray’lı vatandaşlarımızın yaşadığı sorunlar ülkenin diğer yerlerinde yaşanan sorunlardan çok farklı değil yaklaşık %70 geçimini çiftçilik ve hayvancılıkla sağlarken girdi maliyetlerinin çok yüksek olması nedeni ile çiftçilikle uğraşan vatandaşımızın ne kadar zorlandığını hepimiz biliyoruz. Bir tahıl ambarı olan Aksaray’ımızda halen tarımsal sulama ilgili sorunları da sürüyor. Yem fiyatları o kadar yüksek ki hayvancılıkla uğraşan vatandaşlarımız hayvanlarını kesime göndermek zorunda kalıyor. Öte yandan girdi maliyetleri kapsamında mazotun, gübrenin tarım ürünlerini bu anlamda girdi maliyetinin yükseldiğinden bahsetmiştim tarımla uğraşan vatandaşlarımız açlıkla yoklukla, yoksullukla sınanıyor ifadelerine yer verdi.  Basın toplantısının ardından bir dizi ziyaretlerde bulunan CHP Kadın Kolları Genel Başkanı Aylin Nazlıaka ilk olarak Salı semt pazarını, Aksaray Barosunu, AKMEDSAN Kadın girişim ve Üretim Kooperatifini ziyaret ederek esnaf ve vatandaşlarla bir araya geldi.
Haber: Yaşar Karatay


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.