ŞEHİRLERİN SANAYİLEŞMESİNE KATKIDA BULUNUYORUZ

Bakan Yardımcısı Büyükdede; Şehirlerimizi teker, tekerele alarak ziyaret ediyoruz. Şehirlerimizin hem sanayi yapısının ne noktaya geldiğini, Üniversitelerle sanayinin ilişkilerini değerlendirip, bölgenin ve sanayisinin ve  iş dünyasının geliştirilmesine katkıda bulunmaya gayret ediyoruz dedi.

ŞEHİRLERİN SANAYİLEŞMESİNE KATKIDA BULUNUYORUZ
06.09.2022 / 21:10 187

Bakan Yardımcısı Büyükdede; Şehirlerimizi teker, teker ele alarak ziyaret ediyoruz. Şehirlerimizin hem sanayi yapısının ne noktaya geldiğini, Üniversitelerle sanayinin ilişkilerini değerlendirip, bölgenin ve sanayisinin ve  iş dünyasının geliştirilmesine katkıda bulunmaya gayret ediyoruz dedi.
Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcısı Hasan Büyükdede, bir dizi ziyaretler ve incelemeler yapmak üzere Aksaray'a geldi. İlk olarak Aksaray Valiliğini ziyaret eden Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcısı Hasan Büyükdede'yi burada Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Ak Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Aksaray Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer, Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy ve Şükrü Öztürk karşıladı. Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcısı Hasan Büyükdede valilik ziyaretinde Aksaray ile ilgili bilgiler aldı.  Valilik ziyaretinde bir açıklama yapan Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcısı Hasan Büyükdede; Bugün Aksaray'ımızı Sanayi Bakanlığı ve yetkilileri olarak bir program çerçevesinde ziyaret ediyoruz. Bu türlü ziyaretleri Sanayi Bakanlığı şehir, şehir sırayla bütün şehirlerimizi teker, teker ele alarak o şehirlerin hem sanayi yapısının ne noktaya geldiğini, Üniversitelerle hem sanayinin ilişkileri, yönetimlerle milletvekillerimizle birlikte değerlendirip bölgenin sanayisinin iş dünyasının geliştirilmesine katkıda bulunmaya gayret ediyoruz dedi
Sanayi ve Teknoloji Bakan yardımcısı Hasan Büyükdede açıklamasının devamında ise; Üniversitelerimizin hem gelişmesini, ARGE merkezlerimizin gelişmesini, Sanayi ile üniversite ilişkilerinin gelişmesini, eğitim alanlarında neye ihtiyaç olduğunu, sanayinin eğitimden neler beklediğini bu vesile ile değerlendirme fırsatımız oluyor. Bu toplantılar vesilesi ile hem valilerimizle, milletvekillerimizle, bölgenin sivil toplum kuruluşları ile Üniversitelerimizle bir araya gelme fırsatımız oluyor. Şehri Sanayi Bakanlığı gözüyle bir değerlendirme imkânımız oluyor. İnşallah bugünde yapacağımız toplantılarla Aksaray'ımızı sanayici gözüyle, Sanayi Bakanlığı gözüyle, Teknoloji Bakanlığı gözüyle bir değerlendireceğiz ve sonunda da buraya yapılacak yeni sanayi alanları ne olmalı, nasıl sanayimizi geliştireceğimizi ve eğitim hayatının katkılarının neler olması gerektiğini belirlemek ve değerlendirme fırsatımız olacak diye konuştu.
Konuşmanın ardından Bakan Yardımcısı Hasan Büyükdede,Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Ak Parti Milletvekili Cengiz Aydoğdu, Belediye başkanı Dr. Evren Dinçer ve Ak Parti İl Başkanı Hüseyin Altınsoy  ile bir dizi ziyaretler ve incelemeler yapmak üzere Sultanhanı ilçesini ziyaret etti. Ziyaretlerde iş dünyası insanları, esnaflarla vatandaşlarla bir arayan gelen Bakan Yardımcısı Büyükdede istek ve talepleri dinleyerek iş dünyası insanları ile istişarelerde bulundu.
Sultanhanı Kervan sarayında  iş dünyası ile düzenlenen toplantıda konuşma yapan Aksaray Borsa Başkanı Hamit Özkök;, Aksaray'daki Organize Sanayi Bölgesinin şuan ki konumunu, İlçelere yapılan yeni 3 adet OSB'nin durumunu, iş adamlarının ve yatırımcıların GES yatırımı mağduriyetlerini ve merkeze dördüncü gelişme bölgesinin aciliyetinden bahsederek sorunları ve çözüm önerilerini içeren bir konuşma yaparak bakanlıktan destek istedi.
Haber: Yaşar Karatay


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.