MERAL AKŞENER AKSARAY’A GELİYOR

İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener 12 Ağustos 2022 de bir dizi ziyaretler ve incelemeler yapmak üzere Aksaray’a geliyor. 

MERAL AKŞENER AKSARAY’A GELİYOR
07.08.2022 / 21:17 267

İyi Parti Milletvekili Av. Ayhan Erel, İyi Parti İl Başkanı Ömer Faruk Ağır, parti yönetim kurulu üyeleri Şevki Koçak, Osman Yılmaz, Tolga Kılıç ve Kürşat Somuncuoğlu gazetemizi ziyaret ederek gündeme dair konulara değindiler. 
İyi Parti Milletvekili Ayhan Erel ziyarette gündeme dair yaptığı açıklamada; İyi Parti hem Aksaray’da hem Türkiye’de yükselen bir değer yükselen bir yıldız dedi.
İyi Parti Milletvekili Ayhan Erel;Genel Başkanımız ben koltukları değil topuklarımı ayakkabılarımı eskiteceğim söylemeleri ile birlikte yaklaşık 2,5 senedir Türkiye’de gezmediği ili bırak ilçe bile kalmadı. Netice itibari ile 12 Ağustos’ta genel başkanımız Meral Akşener Aksaray’da olacak Ağaçören, Ortaköy ilçelerimizi ziyaret edecek. Kendisi bu ziyaretleri yaparken kesinlikle siyasi bir propaganda yapmıyor vatandaşımızı dinliyor. Vatandaşın görüşü ve düşüncelerini alıyor. 2018’de İyi Partinin oyları %10’lardaki oyu bugün ne kadar gizlense de ne kadar örtbas edilmeye çalışılsa da %20’lere dayandı. Sağ seçmenin şöyle bir özelliği var onlar gerçek iradelerini sandık başında ortaya koyuyorlar. Yapılan anketlerde kararsız seçmeni tekrar Ak Partinin aldığı oy oranına göre Ak Partiye ekliyorlar oysa siyasetin bir gerçeği ve seçmen sosyolojisine baktığımız zaman kararsız seçmen muhalefette olmaz, kararsız seçmen iktidarda olur. Bu kararsız seçmen Ak Partiden MHP’den valizini almış orayı terk etmiş bir insanın tekrar oraya gelebilmesi için birçok büyük vaatleri hayalleri olması lazım, zaten o hayallerini orda kaybettiği için yeni bir arayış içerisin de Ak Partiden kopan seçmeninde geleceği tek adres İyi Partidir dedi.
Milletvekili Erel konuşmasının devamında; Biz oradan kopan şu anda %20 kadar oyu olan İyi Partinin oyu Ak Partiden ve Milliyetçi Hareket Partisinden kopup şu anda kararsız olarak duran %12’ni aldığımızda ben daha önce buna %28 filan demiştim gelişen şartlar hem Türkiye’yi zor duruma soktu hem iktidarı zor duruma soktu. Gelişen şartlara baktığımızda İyi Parti bu seçimde birinci parti olacaktır yani %28’in üzerinde bir oy alarak. İyi Parti kadrolarını iktidar olma yolunda dizaynı etmiştir. Yarın Maliye Bakanı kim olacak, Ulaştırma bakanı kim olacak, Enerji Bakanı kim olacak o kadrolarla birlikte Genel Merkezimizde oluşturulan birimler Türkiye’nin sorunlarını bir iğne oyası misali ele alıp en ince ayrıntılarına kadar nasıl çözeriz ne yaparız diye harıl, harıl çalışıyorlar.  Yani iktidara geldiğimizde hazırlıksız değil Türkiye’nin her sorununu bilen ve bu soruna çözümü öneren bir kadroyla inşallah geliyoruz dedi.
Türkiye Parlamenter Sisteme Geri Dönecek. 
İyi Parti Milletvekili Ayhan ErelTürkiye’nin parlamenter sisteme geri döneceğini ifade ederek genel başkanımız Meral Akşener ben Cumhurbaşkanı adayı değilim başbakan adayıyım ve başbakanım dedi. Tabi Genel başkanımız bunu derken de ayakları havada olan değil ayakları yere basan bir şekilde söyledi. Oda bundan bir sene önce yaklaşık 10 ay önce İyi Parti bu seçimin birinci partisi olarak çıkacak dediğimde Genel başkanımızda buna inanıyordu onun için ben başbakan olacağım dedi. 
İyi Parti Milletvekili Ayhan Erel konuşmasının devamında Cumhurbaşkanı 20 senedir Türkiye’yi 4-5 saat uyku ile yönetiyor. Son dört senedir de hem Ak parti Genel Başkanlığı görevini ifa ediyor hem de Türkiye’yi yönetiyor. Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile kendisine verilen yetkilerle bir gecede Türkiye’nin idari, adli siyasi ve aklınıza ne gelirse değiştirme yetkisine sahip ama buna rağmen son dört yıldır Cumhurbaşkanlığı hükümet sistemi ile birlikte Türkiye kan kaybediyor. Ekonomik programı yok, dış politikası yok dedi. Kur korumalı mevduat hesabı Türkiye’nin anasını ağlattı. Getirildikleri her şey faiz sebep enflasyon sonuç teorisi memleketi altüst etti. Altılı masanın Türk milletine taahhütlerinden bir tanesi tekrar parlamenter sisteme dönüş olacağı taahhütlüdür diye konuştu.
MİLLET İTTİFAKINDA ADAY SIRALAMSI NASIL OLACAK 
İyi Parti Aksaray İl Başkanı Ömer Faruk Ağır parlamenter sistemle ilgili olarak yaptığı açıklamada parlamenter sisteme geçildiği zaman veya şuandaki yeni sisteme göre her siyasi parti kendi adayını belirleyecek, herkes kendi oyunu alması için kendi adayı ile seçime gidecek ve ittifakta sayılmadığı için sadece Cumhurbaşkanlığı aday konusunda ittifak olacak. Partilerde ittifak olmayacak. Milletvekilliği seçimlerinde herkes kendi adaylarını çıkaracak kendi adayına oy verecek. Türkiye’deki oy sistemi de belli olacak. Millet ittifakında da biz birbirimizle yarışıyoruz, yarışırken de o kendi dayını belirleyecek bizde kendi adaylarımızı belirleyeceğiz. Yeni sistem İyi Partiye yarıyor çünkü biz büyüyen partiyiz şu an Aksaray’da yapılan %26’yız şu anda biz bunu 35 çıkardığımızda Aksaray’da iki vekili biz alacağız dedi.  
Haber: Yaşar Karatay


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.