LİSANSÜSTÜ ALANDA 10 YENİ PROGRAM KURULMASI ONAYLANDI

Aksaray Üniversitesi’nde (ASÜ) faaliyet gösteren üç enstitü için yapılan bir doktora, sekiz tezli yüksek lisans ve bir tezsiz yüksek lisans programının açılmasına dair toplam 10 talep Yükseköğretim Kurulu (YÖK) tarafından onaylandı. 

LİSANSÜSTÜ ALANDA 10 YENİ PROGRAM KURULMASI ONAYLANDI
18.07.2022 / 17:05 286

Yapılan hazırlık çalışmaları ve müracaatların ardından Sağlık Bilimleri Enstitüsü’ne bir doktora ve beş tezli yüksek lisans, Sosyal Bilimler Enstitüsü’ne üç tezli yüksek lisans ve Fen Bilimleri Enstitüsü’ne bir tezsiz yüksek lisans programı kurulmasına ilişkin talepler kabul edildi. Sağlık Bilimleri Enstitüsü’nde faaliyet gösterecek olan programlar şöyle: “Veterinerlik Fizyolojisi Anabilim Dalı Doktora Programı,” “Antrenörlük Eğitimi Anabilim Dalı Hareket ve Antrenman Bilimleri Tezli Yüksek Lisans Programı,” “Ruh Sağlığı ve Hastalıkları Hemşireliği Tezli Yüksek Lisans Programı,” “Cerrahi Hastalıklar Hemşireliği Tezli Yüksek Lisans Programı,” “Veterinerlik Besin, Gıda Hijyeni ve Teknolojisi Tezli Yüksek Lisans Programı” ve “Biyoistatistik Tezli Yüksek Lisans Programı.” Sosyal Bilimler Enstitüsü’nde kurulan yeni programlar “Arkeoloji Anabilim Dalı Tezli Yüksek Lisans Programı,” “Sağlık Kurumları İşletmeciliği Tezli Yüksek Lisans Programı” ve “Eğitim Yönetimi Tezli Yüksek Lisans Programı” olurken, Fen Bilimleri Enstitüsü’ne ise “Matematik Eğitimi Bilim Dalı Tezsiz Yüksek Lisans Programı” kuruldu. 
ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, lisansüstü alana dair titiz bir büyüme stratejisi izlediklerini belirterek, “Yeni programlar şehrimize hayırlı olsun. Üniversitemiz ve şehrimiz için çalışmaya ve üretmeye devam edeceğiz” dedi.  
Haber Bülteni


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.