2022 YILININ İLK HASATI YAPILDI.

Türkiye genelinde arpa üretiminde 4. sırada olan Aksaray'da 2022 yılının ilk arpa hasat'ı merkeze bağlı Kazıcık Tolu köyüne yapıldı. Yılın İlk hasat etkinliğine Aksaray ValisiHamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr. Evren Dinçer ,İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav, Ziraat Odası Başkanı Emin Koçak Damızlık Koyun Keçi Yetiştiricileri Birliği Başkanı  Mahmut Aktürk  ve çiftçiler katıldı.

2022 YILININ İLK HASATI YAPILDI.
22.06.2022 / 21:27 115

2022 yılının ilk arpa hasat etkinliği Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Belediye Başkanı Dr.Evren  Dinçer ve Ziraat Odası başkanı Emin Koçak'ınhasat zamanın gelmesiyle birlikte biçer düverle tarlaya girmesiyle başladı.Sabah saatlerinde başlayan 2022 yılının ilk arpa hasatı Kazıcık Tolu Köyünde başlamış oldu.  
Türkiye genelinde arpa üretiminde 4. Sırada olan Aksaray'da hasat zamanın gelmesi ile birlikte tarlaya giren çiftçiler, akşama kadar bir yıllık emeklerini almak için yoğun mesai harcıyor.Bu çerçevede Aksaray genelinde çiftçi ürettiği mahsulü tarladan kaldırmak için sabahın erken saatlerinde başlayan mesai ile tarlaya girerek, akşama kadar bir yıllık emeklerini almak için yoğun mesai harcayacak.
2022 yılın il arpa hasatının yapılmasında konuşan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu; Bizim üretmekten başka çaremiz yok. Onun için biz her zaman devlet olarak çiftçilerimizin bütün eksikliklerini gidermek için gece gündüz çalışmamız gerekiyor. Bu anlamda da bütün arkadaşlarımıza çok ciddi bir iş düşüyor. Üreteceğiz yetiştireceğiz ve ülke ve Aksaray ekonomimize katkı sağlayacağız. Şu an Dünyada bir gıda sorunu yaşanmakta ancak bizim ülkemiz bu sorunu çiftçilerimiz ve üreticilerimiz sayesinde hafif atlatıyor. Bugün burada Aksaray Ziraat odamızın düzenlediği etkinlikte Belediye başkanımız Dr. Evren Dinçer ile birlikte 2022 yılının ilk arpa haşatını gerçekleştirdik. Üretmek yetiştirmek çok önemli bugün burada çiftçilerimiz bir yıllık emeklerini almak için tarlalara iniyor ve ilk hasatlarını yapıyorlar. İnşallah tarlalardan kalkan mahsuller ülke ekonomimize çok büyük katkı sağlayacaktır. Ben buradan eli nasırlı, alın teri ile yoğrulan bu mahsullerimizin çiftçilerimize bereketli olmasını diliyor. Devlet olarak her zaman çiftçilerimizin yanında olduğumuzu bir kez daha tekrarlıyorum diye konuştu.
Haber: Yaşar Karatay      


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.