AKSARAY POMEM 27. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ.

Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi 27. Dönem bayan mezunlarını verdi. Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi düzenlediği törende 27. Dönem 506 bayan polis memuru yemin ederek polisliğe ilk adımı attı.

AKSARAY POMEM 27. DÖNEM MEZUNLARINI VERDİ.
22.06.2022 / 21:25 202

Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi 27. Dönem bayan mezuniyet törenine Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu, Aksaray Belediye Başkan vekili Yakup Kadri Perek Siyasi Partilerin İl Başkanları, STK Başkanları, İlçe ve Belde Belediye başkanları, daire müdürleri  vemezuniyet sevinci yaşayan polislerin aileleri katıldı. Mezun olacak öğrencilerin yerlerini alması, saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunmasıyla başlayan tören Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay’ın konuşması ile başladı. 

Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay yaptığı konuşmada; Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürlüğümüzün 27. Dönem mezunlarımızın yemin törenini icra ediyoruz. Heyecanlarını mutluluklarını paylaşmaktan büyük bir gurur duyduğumu ve bu güzel evlatları yetiştirip teslim ettikleri için kendilerine müteşekkir olduğum memleketin her köşesinden gelerek birlikte olduğumuz çok kıymetli ailelerimiz değerli annelerimiz kıymetli babalar ve bugün emniyet teşkilatında görev almak üzere edecekleri yeminle bu aziz Türk milletine hizmet etmek için yola çıkacak genç polis memur adaylarımız öncelikle bu muhteşem tabloda sizlerle birlikte olmaktan duyduğum memnuniyeti ifade temek istorum dedi.
Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Niyazi Turgay konuşmasının devamında; 14 Kasım 2021 tarihinden buyana okulumuzda eğitim  eğitim gören başarıyla eğitimlerini tamamlayarak onurlu bir mesleğe hitap etmek üzere yemin edecek olan 506 kadın polis  adayını teşkilata kazandırmanın onur ve mutluluğunu yaşıyoruz. Polis Akademisi Başkanlığına bağlı olarak 11 Eylül 1995 yılından buyana hizmet veren okulumuz 26 dönemde 13119 polis memuru mezun etmiş ve bugün mezun edeceğimiz 506 arkadaşımız ile kahraman polis teşkilatımıza Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi olarak toplamda 13 bin 625 polis memuru kazandırmış olacağız. Emniyet teşkilatı hızla gelişen dünyada başarısını gün geçtikçe artıran bir teşkilat yapısına sahiptir diye konuştu. 

 Aksaray Şehit Önder Güzel Polis Meslek Eğitim Merkezi 27. Dönem mezuniyet töreninde konuşan Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu; Sizler artık sadece kendi anne ve babalarınızın değil, devlet ana ve devlet babanın da kahraman birer evlatlarısınız. Bugünden itibaren, Anadolu’nun dört bir köşesinde, hilalin dalgalandığı her yerde, bizlerin huzur ve güveni için gecenizi gündüzünüze katacaksınız dedi.

Aksaray Valisi Hamza Aydoğdu konuşmasının devamında; Anadolu insanı vefalıdır. Sizleri de öz evlatları bilip, bağrına basacaktır. Buna emin olun. Şerefinizle giyeceğiniz ay yıldızlı üniformalarınızın, her yerde saygı gördüğüne şahit olacaksınız. Başlamak üzere olduğunuz bu kutsal meslek, sizlere kolaylıklar ya da zenginlikler bahşetmeyecek. Yorulacaksınız, üşüyeceksiniz, uykusuz kalacaksınız. Hatta, kendi çocuklarınızın büyüdüğünü bile fark edemeyeceksiniz. Ancak, bu meslek bizlere, onurlu bir gelecek ve şerefli bir hazine verecek. Gaffar Okkan, Fethi Sekin, Önder Güzellerin üniformalarını giyeceksiniz. Bu büyük şeref ve onur, milletimizin duasıyla birlikte, sizlere güç ve cesaret verecek. diyen Vali Aydoğdu ;Bugün sizin için çok özel bir gün. Bugünü asla unutamayacağınızı biliyoruz. Onun için, bazı hususlara dikkat çekmek ve sizlerle paylaşmak istiyorum. Bilim, Teknoloji ve İletişim Çağındayız. Her şey hızla değişiyor, dönüşüyor ya da eskiyor. Buna bizatihi bilginin kendisi de dahil. Beş dakika önce doğru kabul ettiğimiz bir şey, on dakika sonra yanlış olabiliyor. Bugün, bilgi saniyeler hatta saliseler içinde eskiyor, mazide kalıyor. Dünya hızla küçülüyor. Bilgi ve iletişim temelleri üzerinde, yeni bir dünya düzeni kuruluyor. Bu değişimi yakalamak ve ayak uydurmak zorundayız. Bilgi olmadan değişim olmaz. Bilginin yolu okumaktır. Okumak, ekonomik bir girdidir. Her gün yarım saat okumayı, yemek yemek, uyumak gibi temel bir ihtiyaç haline getirmeliyiz.Kitaplar, zaman makinası gibidir. Bizi geçmişe de geleceğe de götürür. Okumazsak değişimin gerisinde kalırız. Sizler de kendinize; “Değişmeli miyim?”, “Değişime nereden başlamalıyım?” diye sormalısınız. Ancak bu şekilde, çağı yakalayabilir ve mesleğinizin zirvesine çıkabilirsiniz.Unutmayın. Biz değişmedikçe hiçbir şey değişmez. Ve eski dünya, hazır olmayanların başına yıkılacak.

Burada aldığımız eğitim ve disiplinle mesleğimizi icra ederken kullanacağımız dil ve üslup çok önemlidir. Kullanacağımız dilin aynı zamanda kişiliğimizi ve karakterimizi ele vereceğini asla unutmamalıyız. Onun için, her zaman sevgi ve saygı dilini tercih etmeli, bunu hayat felsefi haline getirmeliyiz. Bir yandan kurumsal prensipleri korurken, diğer yandan insanları tek tek anlayacağız. İşte görevinizin asıl zorluğu burada diye konuşan vali Aydoğdu; Z Kuşağı denilen gençler tsunami gibi geliyorlar. Önlerinde durmak imkansız. Onlar yeni bir dil inşa ediyorlar. Dayatmayı, üstenci bakışı asla kabul etmiyorlar. Onları anlamak ve dinlemek zorundayız. Yoksa hepimizi taca atarlar. Gerçeği, yaşınız itibarıyla sizler de o kuşağın temsilcileri sayılırsınız. Gençleri bizlerden daha iyi anlayacağınıza eminiz. Hayalleriniz olsun. Hem de büyük hayaller. Olmaz demeyin. Pes etmeyin, Sevgili gençler, bugünden itibaren Anadolu’nun dört bir yanına dağılacaksınız. Gittiğiniz her yerde farklı kültürler ve medeniyet bilinci ile karşılaşacaksınız. Biz büyük bir ülkeyiz. Farklılıklar, değerlerimize ve toprak bütünlüğümüze zarar vermediği sürece zenginliğimizdir. Kıymetlidir. Herkesin aynı olması, birbirine benzemesi imkansızdır. Gerekli ve doğru da değildir. Unutmayın! Benzeşmek yok olmaktır. Farklılıklarımız ile birlik olmayı ve birbirimizin var oluşuna saygı duymalıyız diye konuştu.

Protokol konuşmalarının ardından, dönem birincisi yaş kütüğüne plaket çaktı. Tören, dereceye giren öğrencilere hediyelerinin verilmesi ve mezun olan öğrencilerin yemin etmesinin ardından sona erdi. Tören bitiminde mezun olan öğrenciler, şapkalarını havaya atarak kutlama yaptılar. Mezun olan öğrenciler mezuniyet sevincini aileleriyle paylaştı.
Haber: Yaşar Karatay 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.