ŞEHR-İ SÜLEHADAN PAYİTAHTA GÖNÜL KÖPRÜSÜ

Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı"  kapsamında Aksaray Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun hazırlamış olduğu “ŞEHR-İ SÜLEHADAN PAYİTAHTA GÖNÜL KÖPRÜSÜ” başlıklı proje 8 Mayıs Pazar günü başladı. 14 Mayıs ta tamamlanması öngörülen proje kapsamında Aksaray AİHL Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ve İstanbul Uluslararası Fatih Sultan Mehmet İHL de okuyan öğrenciler programa dahil oldu. 

ŞEHR-İ SÜLEHADAN PAYİTAHTA GÖNÜL KÖPRÜSÜ
11.05.2022 / 15:37 1577

Aksaray AİHL okul yönetimi projenin Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programına başvuran 153 proje arasında desteklenmeye değer görülen 34 proje arasında olduğunu belirtti. Bu proje kapsamında İstanbul Uluslararası Fatih Sultan Mehmet İHL öğrencileri, bölgemizde Somuncu Baba, Azmi Milli,  Zinciriye Medresesi, Tuz Gölü, Sarıyahşi, Hasan dağı, Ihlara vadisi ve Kapadokya’yı tanıma fırsatı elde edeceklerini söyledi.
Paydaş okul öğrencileri ve öğretmenleri Aksaray Anadolu İHL koordinatörlüğünde ilimizin tarihî ve kültürel zenginliklerini tanıma, öğrencilerimiz ile tanışarak aralarında kardeşlik duygularının gelişmesi ve toplumsal sorumluluk ve gönüllülük faaliyetlerine katılma fırsatı yakalamış olacaklar.
Din Öğretimi Genel Müdürlüğü tarafından hayata geçirilen "Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı"  kapsamında Aksaray Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun hazırlamış olduğu “ŞEHR-İ SÜLEHADAN PAYİTAHTA GÖNÜL KÖPRÜSÜ” başlıklı proje kapsamında Aksaray’a  gelen öğrencileri İbrahimoğulları Hazır Beton Şirketi Yönetim Kurulu Başkanı Metin Çavga sponsorluğunda tarihi evde misafir etti
ÖNDER Aksaray İl Başkanı Yılmaz Akbulut Burada Yaptığı açıklamada; Din Öğretimi Genel Müdürlüğümüz tarafından hayata geçirilen "Evliya Çelebi Öğrenci Değişim Programı” kapsamında Aksaray Anadolu İmam Hatip Lisesi Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu’nun hazırlamış olduğu “ŞEHR-İ SÜLEHADAN PAYİTAHTA GÖNÜL KÖPRÜSÜ” başlıklı proje 8 Mayıs Pazar günü başladı. 14 Mayıs’ta tamamlanması öngörülen proje kapsamında Aksaray AİHL Fen ve Sosyal Bilimler Proje Okulu ve İstanbul Uluslararası Fatih Sultan Mehmet İHL de okuyan öğrenciler programa dahil oldu. Bugün burada geleceğin önderleri ile birlikteyiz. Pırıl, pırıl yetişen bir geleceğimiz var. Bizim öğrencilerimiz de şu an İstanbul’da bir nevi kardeş okullar gibi algılanıyor ama bu daha geniş kapsamda olan bir proje dünyanın farklı bölgelerinden gelen Uluslararası bir okul Türkiye genelinde 17 adet böyle İmam Hatip okullarımız var. Bugün İstanbul’da olan okulumuz öğrencilerini ağırlıyoruz. Onları burada ağırlamaktan şeref duyuyoruz. Başımızın tacı çocuklarımız okul yıllarımı hatırlıyorum böyle bir imkânımız yoktu. Bizim dönemimizde Aksaray’da bir tane İmam Hatip vardı. Şu an ilimizde 31 tane İmam Hatip okulumuz var. Bu kadar sayıyı görünce keyif alıyoruz. Ülkem adına umutlanıyorum, iyi bir nesil, sosyal medyada Z kuşağı diye adlandırılan bir gençlik gurubu var ama, bunlar tabi sosyal medyada ön plana çıkarılan bizim zihniyetimizden değişik insanların ön plana attığı halbuki, Cumhurbaşkanımızın dediği Teknofest kuşağından kimse bahsetmiyor. Bunlar bizim çocuklar, Çok güzel bir gençlik geliyor. Hafızlık İmam Hatipte 120 öğrenci alacaktık geçen hafta 360 tane müracaat oldu. Ortaokul için hem kız hem erkek öğrenci alımı için müracaat sayısı 360’ tı.  Gurur duyuyoruz, İmam Hatiplerin değeri önemi ortaya çıkıyor. Ben buradan Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ın İmam Hatipli olması münasebeti ile bu kadar imkanı sağlayan daha önce 4+4’de sitemden geçişte İmam Hatiplerin kapanması yoluna giden bir yerden 31 tane Aksaray’da İmam Hatip okullarının açılmasına ve Türkiye’de bu denli proje okulların kurulmasından dolayı Cumhurbaşkanımıza teşekkür ediyorum diye konuştu. 

Haber: Yaşar Karatay 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.