İHTİSAS ÜNİVERSİTELERİNİN SAYISI 22’YE YÜKSELDİ

İçerisinde Aksaray Üniversitesi’nin de (ASÜ) olduğu 15 ihtisas üniversitesine yedi üniversite daha eklendi ve sayı 22’ye ulaştı. 

İHTİSAS ÜNİVERSİTELERİNİN SAYISI 22’YE YÜKSELDİ
14.11.2021 / 23:05 488

Yükseköğretim Kurulu Başkanlığı, “Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması Programı” kapsamında yer alan üniversitelerin faaliyet performanslarının izlenmesi ve karşılıklı tecrübe paylaşımlarının yapılması amacıyla “Bölgesel Kalkınma Odaklı Üniversite Ziyaretleri” gerçekleştiriyor. Bu kapsamda Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi’nin ev sahipliğinde bir toplantı düzenlendi. Toplantıya ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin ve Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz de katıldı. Programda, YÖK Başkanı Prof. Dr. Erol Özvar, yeni yedi ihtisas üniversitesini kamuoyu ile paylaştı. Bu üniversiteler şöyle: Batman Üniversitesi, Giresun Üniversitesi, Gümüşhane Üniversitesi, Iğdır Üniversitesi, Karamanoğlu Mehmetbey Üniversitesi, Munzur Üniversitesi ve Hacı Bektaş Veli Üniversitesi. YÖK Başkanı Özvar Bölgesel Kalkınma Odaklı Misyon Farklılaşması ve İhtisaslaşma Programında yer alan üniversitelerin faaliyet performanslarının izlenmesi ve tecrübe paylaşımı amacıyla, 2019 yılından bu yana belli aralıklarla proje kapsamındaki üniversitelerde toplantılar düzenlendiğini hatırlattı. Salgın nedeniyle uzun bir süre ara verilen buluşmalara Burdur Mehmet Akif Ersoy Üniversitesi ile devam ettiklerini belirten YÖK Başkanı, ileriki aylarda da program kapsamında yer alan üniversitelere ziyaretler gerçekleştireceklerini aktardı. Açılış konuşmalarının ardından programa dâhil edilen yedi yeni üniversite ilan edilerek, bu üniversitelerin rektörlerine program beratları takdim edildi.

ASÜ Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, yeni ihtisas üniversitelerini tebrik etti ve tecrübe paylaşımı konusunda üzerlerine düşeni yapmaya her zaman hazır olduklarını vurguladı.


Haber Bülteni


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.