UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİNİN ÇALIŞMALARI GÖRÜŞÜLDÜ

Aksaray Üniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, Uygulama ve Araştırma Merkezlerinin -bilimsel çalışmalar üretmenin yanı sıra- Üniversite-Şehir, Üniversite-Sanayi, Üniversite-Sivil Toplum ilişkilerinin niteliğini derinleştiren birimler olduğunu söyledi. 

UYGULAMA VE ARAŞTIRMA MERKEZLERİNİN ÇALIŞMALARI GÖRÜŞÜLDÜ
18.06.2021 / 11:19 136

Uygulama ve Araştırma Merkezleri ile Koordinatörlük temsilcilerinin katıldığı istişare toplantısında konuşan Rektör Şahin, düzenli olarak gerçekleştirdikleri bu toplantılarda birimlerin tamamladıkları, sürdürdükleri ve planladıkları çalışmaların değerlendirildiğini belirtti. Uygulama ve Araştırma Merkezleri ile Koordinatörlükler aracılığıyla son derece kıymetli bilimsel çalışmalar yapıldığını, bunun Üniversitenin genel akademik performansı açısından çok önemli olduğunu kaydeden Prof. Şahin, “Bilimsel çalışmalar işin bir kısmını teşkil ediyor. Bunun ötesinde ilgili birimlerimiz Üniversitemizin şehre açılan pencereleridir. Kültür, sanat, spor, sanayi, bilişim, çevre, turizm, kişisel gelişim, aile ve çocuk eğitimi, yöresel değerler… Farklı ilgi alanlarına ve toplumun farklı kesimlerine hitap eden kurslar, eğitimler, sertifikalı programlar, etkinlikler ve Ar-Ge çalışmaları ile birimlerimiz, topluma katkı görevini de başarıyla ifa ediyor. Amacımız, çalışmaları gözden geçirmek ve daha fazlası için yapılması gerekenleri ortak akılla belirlemektir” dedi. 
Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Engin Deligöz’ün de katıldığı toplantıda Uygulama ve Araştırma Merkezleri ile Koordinatörlük temsilcileri, yürüttükleri, tamamladıkları ve planladıkları çalışmalar hakkında bilgiler verdi.   
Haber Bülteni


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.