ATSO’DAN KREDİ ÇAĞRISI

Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Cüneyt Göktaş, KOSGEB tarafından İmalatçı, Bilişim ve Yenlikçi firmalara yönelik olarak 3 yıl geri ödemesiz ve faizsiz verilen desteklerin genişletilmesi noktasında Aksaray İş Dünyası adına çağrıda bulundu. 

ATSO’DAN KREDİ ÇAĞRISI
11.05.2021 / 01:34 1729

Pandemi döneminin ekonomik olarak en ağır etkisini tam kapanma döneminde yaşandığının altını çizen ATSO Başkanı Göktaş, yaptığı açıklama da “Sanayi ve Teknoloji Bakanlığımızın KOSGEB aracılığıyla İmalatçı, Bilişim ve Yenilikçi firmalara yönelik olarak 3 yıl geri ödemesiz ve faizsiz verilen destekler şüphesiz iş dünyamız açısından memnuniyetle karşılanmıştır. Fakat bilinmesini istiyoruz ki tam kapanmanın en ağır etkilerini hizmet, toptan ve perakendeciler olmak üzere birçok küçük işletmeler yaşamıştır. Bugün yüzlerce mikro işletme tam kapanmadan dolayı karamsar bir düşünceye sahiptir. Bu karamsarlığı ortadan kaldırmanın Devlet Yetkililerimizin elinde olduğunu biliyor ve gerekli adımları atacaklarına inanıyoruz. Bu zor günlerden hizmet, toptan ve perakende alanındaki işletmelerimize destek olmaz isek kapanmanın hasarlarını çok fazla bir şekilde görebiliriz. Aksaray İş Dünyası olarak çağrımızı yeniliyor ve 3 Yıl Geri Ödemesiz Faizsiz Kredi Desteğinin genişletilerek belirttiğimiz sektörlere ve en ağır etki yaşayan sektörlere de yayılmasını diliyoruz. Bugüne kadar pandemi döneminde işletmelerin yanında olduklarını ve taleplerimizi dinleyerek en iyi şekilde çözüm yolları bulan Devlet Yetkililerimizin bu çağrımızı da dikkate alacağını ve gerekli tüm adımları atacaklarına canı gönülden inanıyor zor günlerin bir an önce bitmesini diliyoruz” Dedi. Haber Bülteni


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.