ASÜ-KOP İŞBİRLİĞİNDE YÜRÜTÜLEN PROJELER YERİNDE İNCELENDİ

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, tarım ve hayvancılıksektörünün ülke açısından stratejik bir öneme sahip olduğunu belirterek, buhususta yapılan çalışmalara üst düzeyde katkı sunmanın gayretinde olduklarınısöyledi.


ASÜ-KOP İŞBİRLİĞİNDE YÜRÜTÜLEN PROJELER YERİNDE İNCELENDİ
26.03.2021 / 12:22 2660

Konya Ovası Projesi Bölge Kalkınma İdaresi (KOP) Başkanı Mahmut Sami Şahin ve Başkan Yardımcısı Halil İbrahim Tongur, Rektör Şahin’i ziyaret etti. ASÜ-KOP işbirliğine ilişkin istişarelerin yapıldığı ziyaretin ardından, yürütülen projeler yerinde incelendi. Bu kapsamda ilk olarak tamamlanma aşamasına gelen Embriyo Transferi Eğitim Uygulama ve Araştırma Merkezine geçen heyet, projenin şehir, bölge ve ülke açısından önemine dikkat çekti. Burada kısa bir açıklama yapan ASÜ Rektörü Şahin, tarım ve hayvancılık sektörünün stratejik önemine vurgu yaparak, “Merkezimiz gerek fiziki ve teknolojik donanımı gerekse bilimsel çalışmalara ve saha uygulamalarına katkısı ile son derece ehemmiyetli bir noktada duruyor. Uluslararası standartlarıyla üniversiteler arasında bir ilki temsil eden Merkezimiz, akademik çalışmaların yanı sıra, et ve süt verimi bakımından yüksek kalite hayvan ırklarının yetiştirilmesi amacına uygun biçimde faaliyet gösterecek. Bu durum, doğrudan ve dolaylı şekilde ülkemizin refahına da önemli katkılar sunacaktır” dedi. Merkez içerisinde sperma ve kök hücre laboratuvarları, depolar, sterilizasyon alanı, barınak, idari ve teknik personel çalışma odaları gibi donatılar yer alıyor. Buradaki incelemelerin ardından heyet, Aksaray Üniversitesi KOP Spor Kütüphanesi’ni yerinde gördü. Sporun teşvik edilmesi, spor ve olimpiyat tarihinin öğrenilmesi, sertifikalı eğitimlerin verilmesi ve spor okur-yazarlığının artırılması konusundaki faaliyetlerinin desteklenmesi amacıyla kurulan Kütüphane, ASÜ’nün spor ve sağlık alanındaki ihtisaslaşma çalışmalarının da somut bir çıktısı olarak dikkat çekiyor.

Ziyaretleri ve projelere sağladıkları katkılar münasebetiyle KOP heyetine teşekkür eden ASÜ Rektörü, bir süre önce göreve başlayan Başkan Mahmut Sami Şahin’e de başarı dileklerini iletti.


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.