ASÜ EKİBİ “İSAS” YARIŞMASI İÇİN BAŞVURUSUNU YAPTI

AksarayÜniversitesi (ASÜ) öğrencilerinden oluşan dokuz kişilik bir ekip, TEKNOFESTkapsamında düzenlenecek olan 2021 İnsansız Sualtı Sistemleri (İSAS) Yarışmasıİleri Kategorisine başvurusunu yaptı. 

 


ASÜ EKİBİ “İSAS” YARIŞMASI İÇİN BAŞVURUSUNU YAPTI
25.01.2021 / 03:18 3925

ASÜTeknik Bilimler Meslek Yüksekokulu Öğretim Üyesi Dr. Emre Avuçlu’nun danışmanıolduğu, Mühendislik Fakültesi’nin farklı bölümlerindeki öğrencilerden oluşan E-Microisimli takım, tasarımlarına dair temel prensipler, projelendirme ve çizimlerkonusundaki hazırlıklarını tamamladı ve başvurusunu yaptı. Yarışma, otonomgörev icra edebilen su altı araçlarının üretilmesi konusunun ülke çapında dahageniş bir tabana yayılmasına ve özgün araçların geliştirilmesine öncülük etmekamacıyla düzenleniyor. ASÜ ekibi de kendi geliştirdiği özgün yazılım ileyarışmada yer alacak. Ülkede, yerli ve milli üretim bağlamında yürütülençalışmalara katkı sunmak istediklerini ve TEKNOFEST organizasyonuna yoğunbiçimde hazırlandıklarını kaydeden Dr. Avuçlu, olabilecek en iyi sonucaulaşmaya gayret edeceklerini vurguladı. Eylül ayında İstanbul’dagerçekleştirilecek olan yarışma, temel ve ileri olmak üzere iki kategoriden oluşuyor.ASÜ ekibi, İleri Kategorisinde başvuruda bulundu. Projelerin değerlendirmesi ÖnTasarım Raporu, Kritik Tasarım Raporu, Final Raporu, Yerlilik, Özgünlük veYarışma Puanlaması şeklinde altı farklı başlıkta yapılacak. Yarışma kapsamındaÖn Tasarım Raporu, Kritik Tasarım Raporu ve Final Değerlendirme Raporu şeklindetoplam üç adet rapor hazırlanacak. Yarışmada ASÜ’yü temsil edecek olan öğrencilerşöyle: Ayşe Nur Oruçcu, Ahmet Haşim Erdoğan, Ali Buğra Değirmenci, Ayet Güler, Beratİğde, Deniz Çalık, İsmail Sancar, Said Erten ve Selçuk Danışman.

 

TEKNOFEST2021, roketten otonom sistemlere, yapay zekâdan sualtı sistemlerine kadar 34farklı kategoride gerçekleştirilecek.

 

ASÜ Basın


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.