Belediyeye 2 Milyon 500 Bin Liralık Hibe Desteği

Çevre ve Şehircilik Bakanlığı, çevre kirliğinin önlenmesiamacıyla Aksaray Belediyesine 2 Milyon 500 bin liralık hibe desteği sağladı.


Belediyeye 2 Milyon 500 Bin Liralık Hibe Desteği
19.01.2021 / 13:48 7746

Aksaray Belediyesi vatandaşlara temiz yaşam alanlarıoluşturmak, oluşan bu yaşam alanlarını korumak ve gelecek nesillere dahasağlıklı bir çevre bırakmak için çevre temizliği ilgili önemli çalışmalaryürütüyor. Çevre ve Şehircilik Bakanlığı ise yürütülen çalışmalara destek vermekiçin çevrenin korunması ve temizliğinde kullanılmak üzere Aksaray Belediyesine2 Milyon 500 Bin liralık kaynak aktardı.

Çevre ve Şehircilik Bakanlığınca sağlanan hibe desteğiile Aksaray Belediyesi araç filosuna 1 adet vakumlu yol süpürge aracı, 1 adet(arazöz) su tankeri, 1 adet çöp kamyonu dâhil edildi. Ayrıca bu hibeye ekolarak 100 adet 800 lük çöp konteynırı, 150 adet 400 lük çöp konteynırı, 60adet iç mekân ambalaj atıkları geri kazanım kutusu, 15 adet atık getirmemerkezi alındı.

Belediye Başkanı Evren Dinçer, Çevre ve ŞehircilikBakanlığı hibe desteği ile alınan araç ve gereçlerin çevre temizliğine ciddianlamda katkı sunacağını söyledi.  Aksaray Belediyesinin çevreci bir belediyeolduğunu sözlerine ekleyen Başkan Dinçer, “Toplumumuzda çevre bilincininoluşmasını ve çevrenin temiz kalabilmesi için önemli çalışmalar yürütüyoruz. Özellikleçevre kirliliğine neden olan etmenleri ortadan kaldırarak vatandaşlarımızatemiz bir şehirde yaşamalarını amaçlıyoruz. Belediyemiz ve Valiliğimizkoordinesinde yürüttüğümüz ‘Sıfır Atık’ projesi olsun, Güneş Enerji Santrali(GES) projesi olsun bu çevre projelerimizdendir.

Ayrıca üzerinde çalıştığımız 80 milyon değerindekiEntegre Katı Atık Depolama tesisi projesi de çevre projelerimizin en önemlileriarasındadır. Çünkü çevreden topladığımız geri dönüşebilen cam, karton, kâğıt,metal ve plastik gibi atıklar ayrıştırılarak 12 Bin 500 konuta yetecek elektrikçöpten karşılanacak. Bu projeyle hem çevreyi korumuş, hemde atıkları ekonomiyekazandırmış olacağız” şeklinde konuştu.

Belediye BasınYorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.