Yenilikçi Yaklaşımlarla Şehre Katkı Sunmaya Çalışıyoruz

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, şehre geniş bir perspektiftenbaktıklarını ve Üniversitenin ilgi alanına giren her konuda Aksaray’a katkısunmaya çalıştıklarını söyledi.


Yenilikçi Yaklaşımlarla Şehre Katkı Sunmaya Çalışıyoruz
05.01.2021 / 10:07 5151

22’nciDönem AK Parti Aksaray Milletvekili Ahmet Yaşar ile Aksaray Kültür TurizmÜniversite Sivil Toplum Örgütleri İşbirliği Derneği (AKTÜSDER) Başkanı RasimGül, Rektör Şahin’e nezaket ziyaretinde bulundu. 2020’nin genel birdeğerlendirmesinin yapıldığı ziyarette konuşan Prof. Şahin, bir yandaneğitim-öğretim faaliyetlerine ve akademik çalışmalara devam ettiklerini diğeryandan şehirle ilişkileri daha da geliştirerek, yeni bir ufuk oluşturmayaçalıştıklarını söyledi. Sosyal, kültürel, sanatsal ve sportif etkinliklere ekolarak sanayide ve üretimde yenilikçi projeler geliştirme gayretlerininolduğuna dikkat çeken ASÜ Rektörü, “İhtisaslaşma bunun en somut örneğidir. Buproje ile biz, Aksaray’ın spor ve sağlığın kesiştiği kümede bir cazibe merkeziolmasını arzu ediyoruz. Yeni bir fikir yeni bir üretim sürecine, yeni birüretim süreci istihdama, istihdam yan üretim alanlarının, etkinlik veorganizasyonların gelişmesine ve nihayetinde toplumsal refaha katkı sunacaktır.Hayallerimizi geniş tutuyor ve rutinin ötesine geçmeye çalışıyoruz. Çünkü biz,yaşadığımız şehre ve çalıştığımız kuruma âşık biçimde işlerimizi yapıyoruz”dedi.Kısaaçıklamanın ardından ASÜ Rektörü Şahin, ihtisaslaşma başta olmak üzere yıliçinde üretilen diğer çalışmalara ilişkin de konuklarıyla istişarelerdebulunarak, ziyaretleri münasebetiyle Yaşar ve Gül’e teşekkür etti.

ASÜ Basın


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.