Eğitime Değer Veriyoruz

AksaraySMMMO  ile Selçuk Üniversitesi   arasında iş birliği protokolü imzalandı.

Eğitime Değer Veriyoruz
09.10.2020 / 04:34 1165

Selçuk Üniversitesi (SÜ) ile Aksaray Serbest MuhasebeciMali Müşavirler Odası (SMMMO) arasında, (SÜ) Sosyal Bilimler Enstitüsünde“Yönetim Organizasyon” ve “Muhasebe ve Denetim” tezsiz yüksek lisans programıaçılmasına ilişkin iş birliği protokolü imzalandı. Açılacak programlarda,Aksaray SMMMO ile Oda’nın içinde bulunduğu Anadolu Odaları Platformuna kayıtlıüye, stajyer ile aday stajyerler eğitim görebilecek.

Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Metin Aksoyrektörlük binasında düzenlenen protokol töreninde yaptığı konuşmada, “Protokolüniki taraf için de hayırlı olmasını dileyerek iş birliği protokollerinin,Konya’daki ilçe belediyeleri olmak üzere farklı kurum ve kuruluşlarla artarakdevam ettiğini söyledi. Programlarda ders verecek akademik personelin alanındayetkin isimlerden oluştuğunu ifade eden Prof. Dr. Aksoy, “Bu hafta içerisindeBeyşehir Ticaret ve Sanayi Odasının ardından ikinci protokolümüzü imzaladık.Aksaray SMMMO ile de bu protokolü imzalamaktan mutluluk duyuyoruz. Çok teşekkürederiz, onur duyduk. Bu kapsamda da öncülük eden Sosyal Bilimler EnstitüsüMüdürü Prof. Dr. Fehmi Karasioğlu ile İktisadi ve İdari Bilimler FakültesiÖğretim Üyesi Prof. Dr. Yunus Ceran’a teşekkür ediyorum. Protokolümüzünhayırlı, uğurlu olmasını diliyorum.” diye konuştu.

Aksaray SMMMO Başkanı Abdurrahman Özkan ise Oda olarakeğitime büyük önem verdiklerini belirterek, “Odamızın yüksek lisans talebiniolumlu karşıladığınız için şahsınıza ve değerli hocalarımıza teşekkür ediyorum.Oda olarak eğitime önemli ölçüde değer veriyoruz. Kamu gözetiminden,bilirkişilik eğitiminden tutun, bu tür eğitimler konusunda ağırlıklı şekildeAnkara’ya gidiyorduk. Rotamızı değiştirdik. Bundan sonra sizlerin bu konulardadesteklerinizi isteyeceğiz, çeşitli çalışma taleplerimiz olacak. SelçukÜniversitesi bizim için çok değerli, önemli bir üniversite. Umarım uzun süreli sizlerleberaber oluruz. Çok teşekkür ederiz.” ifadelerini kullandı.

Konuşmaların ardından, Selçuk Üniversitesi Rektörü Prof.Dr. Metin Aksoy ve Aksaray SMMMO Başkanı Abdurrahman Özkan, tezsiz yükseklisans programlarına yönelik iş birliği protokolünü imzaladı. Sonrasında Özkan,Aksaray’a ait, çoğunluğunu Selçuklu yapılarının oluşturduğu silüetlerin yeraldığı tabloyu Rektör Prof. Dr. Metin Aksoy’a takdim etti.

Protokol törenine, Sosyal Bilimler Enstitüsü Müdürü Prof.Dr. Fehmi Karasioğlu, Aksaray SMMMO Genel Sekreteri Hasan Kasal ile İktisadi veİdari Bilimler Fakültesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. Yunus Ceran da eşlik etti.

Haber Avni Kuru


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.