Hürriyet Yolu Sıcak Asfalta Kavuştu

Belediye Başkanı Evren Dinçer’in üzerinde hassasiyetledurduğu Hürriyet Mahallesi asfalt çalışmalarında gerekli alt yapı ve zeminiyileştirme çalışmalarının ardından sıcak asfalt serim aşamasına geçildi. 

Hürriyet Yolu Sıcak Asfalta Kavuştu
18.09.2020 / 08:02 1280

Yerel seçimler öncesinde mahalle sakinlerinin talepleriarasında yer alan Hürriyet Mahallesi 11. Bulvar üzerindeki yolun asfaltlanması talebiBelediye Başkanı Evren Dinçer tarafından karşılıksız kalmadı.

 Belediye Ekipleri sıcakasfalt serim çalışması yapılacak yolun kullanım süresini uzatmak vedayanıklılığını artırmak adına geçtiğimiz günlerde alt yapı ve üst yapıçalışmaları başlatmıştı.

Vatandaşlar tarafından yoğun olarak kullanılan veHürriyet Mahallesi ile Sağlık Kasabası arasında bir bağlantı noktası konumundabulunan yolda toplam 2500 metrelik alan sıcak asfalt ile kaplanacak.  

Sıcak asfalt serim çalışmalarına devam edilen yolun 1700metresinde çalışmalar tamamlanarak trafiğe açıldı. Trafikte herhangi bir aksaklıkyaşanmaması için kademeli olarak yapımına devam edilen yolun 800 metreuzunluğundaki kısmında çalışmalar önümüzdeki günlerde başlayacak.  

Mahalle Muhtarı ve mahalle sakinleri seçim öncesinde notaldığı Hürriyet Mahallesi sorunlarını tek tek giderdiği için Belediye BaşkanıEvren Dinçer’e ve Aksaray Belediyesi yetkililerine teşekkür ettiler. 

Yapılan sıcak asfalt serim çalışmaları ile ilgiliaçıklamalarda bulunan Belediye Başkanı Evren Dinçer şehir genelinde yaptıklarıher çalışmada kalite standartlarını yüksek tutmayı önemsediklerini belirterekşu açıklamalarda bulundu; ‘’Şehrimizin sorunlarına kalıcı çözümler üretmekadına gece gündüz demeden şehrin her noktasında çalışmalarımızı sürdürüyoruz.Hürriyet Mahallesi sakinleri yerel seçimler öncesinde şuan çalışma yaptığımız 11.Bulvar yolunun  asfaltlanması talebindebulundular. Bizler de her şeyin en iyisine layık olan hemşehrimizi kırmadık.Sıcak asfalt serim çalışmalarına başladık. Bizler yerel yönetimler olaraksorunlara kalıcı çözümler getirme gayreti içerisinde çalışıyoruz. Bu sebepleçalışmalarımızı sağlam temellere oturtuyoruz. İstiyoruz ki çalışma yaptığımızbölgede tekrar aynı sorunlar ortaya çıkmasın. Bölgede ikamet edenvatandaşlarımız bir daha görüntü ve gürültü kirliliğine maruz kalmasınlar.Yaptığımız yolların, parkların ve birçok yatırımın alt yapısını öncelikletamamlıyoruz. Burada da zemin iyileştirme ve asfalt öncesi PMT serimçalışmalarını tamamladık. Asfaltın dayanıklılık süresini bu şekilde uzatmaya veyolun kalitesini artırmaya çalıştık. Yapımına devam ettiğimiz yollarda trafikyoğunluğuna neden olmamak ve vatandaşlarımızı mağdur etmemek içinçalışmalarımızı kademeli olarak sürdürüyoruz.’’ Dedi.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.