Aksaray Bilim Teknik Koleji İlk Mezunlarını Verdi

Aksaray Organize Sanayi Bölgesinde mesleki eğitim öğretimhizmeti veren Özel Aksaray Bilim Teknik Koleji 2019-2020 eğitim öğretim yılındailk mezunlarını verdi. 

Aksaray Bilim Teknik Koleji İlk Mezunlarını Verdi
09.07.2020 / 08:22 1700

2017 yılında Aksaray Organize Sanayi bölgesine niteliklieleman, teknisyen ve üniversitelerin ilgili alanlarına mühendis yetiştirmeamacıyla eğitim öğretim hizmetine başlayan Aksaray Bilim Teknik Koleji  2019-2020 eğitim öğretim yılınıntamamlanmasıyla birlikte ilk mezunlarını vermiş oldu.

Okul Müdürü Hakkı Öztürker ; “Yaşadığımız Koronavirüspandemi nedeniyle 16 Mart tarihi itibariyle uzaktan eğitime geçtik ve süreçiçinde özellikle mezun olacak olan öğrencilerimizi Yüksek öğretim kurumlarısınavına hazırlamaya çalıştık. Ayrıca okul olarak işletmelerde beceri eğitimialan öğrencilerimizin durumlarını değerlendirerek staj yaptıkları alanda işhayatına atılmalarını sağladık. Okullarımız 19 Haziran itibariyle yaz tatilinegirdiği gün itibariyle Lise diplomalarını, İşyeri açma belgelerini, Yurtdışındageçerlilik sağlayan Europass Sertifika ekini ve kendi işini kurmayı düşünenöğrencilerimizin KOSGEP tarafından desteklenmesi için almış olduklarısertifikaları hazırladık ve öğrencilerimize teslim ettik. Üzülerek söylemeliyimki korona pandemisi nedeniyle birçok çalışan vatandaşımızın, işletmelerimizinekonomik sıkıntılar yaşadığı bu dönemde şuan kısa sürede mezun olan 74öğrencimizin 18’ini organize sanayi bölgesinde firmalarda iş hayatınayerleştirmek mutluluk verici. Bunun yanı sıra kendi alanları dışında daçalışmaya başlayan öğrencilerimizi de görmekteyiz. Şuan toplamda 35öğrencimizin iş yaşantısına başlamış olduğunu bilmek bize güç katıyor. AyrıcaYKS Yükseköğretim kurumları sınav sonuçları ile birlikte üniversitelerin ilgilialanlarına göndereceğimiz öğrencilerimiz ile birlikte okul olarak görevlerimizive sorumluluklarımızı yerine getirmiş olacağız.  Sorumluluk sahibi, Ahlaken dürüstlüğü kendinegörev edinmiş, girişimci ruhlu öğrenciler yetiştirmek hem okulumuz hem detoplum olarak en büyük görevimiz. ”  

“2020-2021 Eğitim öğretim yılı kayıtlarımız devam ediyor.Yeni eğitim öğretim yılında aramıza katılacak öğrencilerimize de “1000 TL”eğitim bursu vereceğiz. Her geçen gün kalite politikamızı artırarak devametmeye çalışıyoruz. Kayıt sürecimizde atölyelerimizi yenileme çalışmalarımız dadevam etmekte. Robotik ve yazılım konusunda yeni atölyemizi güçlendirmek içinçalışmalarımız sürüyor. Yeni eğitim öğretim yılında aramıza katılacaköğrencilerimizi bilgi almak için kayıt ofisimize davet ediyor , okullarımızınbir an önce açılmasını heyecan ile bekliyoruz.”

“Mezun olan öğrencilerimizi tekrar tebrik ediyor vehayatları boyunca yolları bahtları açık olsun, şans hep yüzlerine gülsün.”  diyerek sözlerine son verdi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.