İdlib'e 25. İyilik Tırı

Aksaray halkı 10 yıldır çadırkentlerde hayata tutunmayaçalışan Suriye'li mağdur insanlara insani ve vicdani sorumluluğunu yerinegetirmeye devam ediyor. 500 Çuval(25 ton) un yüklü yardım tırı İDLİBeulaştırılmak üzere yola çıktı.

İdlib'e 25. İyilik Tırı
04.06.2020 / 05:36 1289

AKSARAY ÇOK DUYARLI

Aksaray İHH İnsani Yardım Derneği Başkanı Şenol Korkmazyerelde Aksaray genelde mazlum coğrafyalara kaydadeğer yardımlarulaştırdıklarını belirtti. İnsanların haber kanalları ve sosyal medya araçlarıvasıtasıyla dünyadaki gelişmeleri kısa zamanda öğrenme imkanı bulduklarınısöyleyen Korkmaz, dünyadaki gelişmelere bakarak vatandaşların kendileriniarayıp, şartlı bağışlar yaptıklarını ifade etti. Bu bağlamda İdlib, Yemen,Arakan, Sudan ve Türkiye'de yaşayan Doğu Türkistan'lı mağdur insanlara yönelikbağışların daha yoğunlukta geldiğini vurgulayan Korkmaz, kabul edilenbağışların derhal ilgili ülke veya ailelere ulaştırılmak eft/swift yapıldığınıbelirtti.

İYİLİKTE YİNE İLKLERDEYİZ

İDLİBe yardım hususunda en çok yardım gönderen illerarasında olduğumuzu belirten Korkmaz, Aksaray'lılar olarak her zaman mazlum vemağdurların yanında olmaya devam edeceklerini ifade etti.

STK DAYANIŞMASI

İHH Başkanı Şenol Korkmaz 25. İyilik tırında sivil toplumkuruluşlarının da katkısı olduğunu ve dayanışmanın insanlığın yararına büyükönem arz ettiğini dile getirerek emeği geçen tüm hayırseverlere teşekkür etti.

KURBAN ÇALIŞMALARI BAŞLADI.

Aksaray İHH olarak Ramazan ayında çok hummalı bir çalışmaile yurt içi ve yurtdışında 711.200₺ değerinde yardım gerçekleştirildiğinihatırlatan İHH Başkanı Korkmaz, Kurban döneminde de Aksaray merkez, ilçeler veyurtdışı kriz bölgelerinde her zaman olduğu gibi gönüllere dokunmayı temenniettiklerini bildirdi.

Sonuç olarak;

Allah'ın rızasını kazanma hedefinde insani yardımfaaliyetlerinin aynı samimiyet, şeffaflık ve heyecanla devam edeceğinivurgulayan Aksaray İHH Başkanı Şenol Korkmaz, "Hep birlikte dua kazanmayadevam!" dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.