Bağımsızlığımızın Tüm Kahramanlarını Saygıyla Anıyoruz

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, 19 Mayıs Atatürk’ü Anma veGençlik ve Spor Bayramı münasebetiyle yazılı bir kutlama mesajı yayınladı.

Bağımsızlığımızın Tüm Kahramanlarını Saygıyla Anıyoruz
18.05.2020 / 09:05 1346

19Mayıs 1919 tarihinde aziz ecdadın bağımsızlık ateşini yaktığını, o gün yananbüyük ateşin bugün de karanlıkları aydınlattığını ve pek çok millete ilhamkaynağı olduğunu kaydeden Şahin, “Tüm benliğinde ve ruhunda özgürlük vebağımsızlığı büyük bir aşkla benimsemiş kahraman milletimiz, zorluklarkarşısında hiçbir zaman boyun eğmemiştir. Bu kararlılık ve büyük ideallereulaşma arzusu, yüksek bir iman ve feraset ile eşsiz zaferler kazanmış,kudretini tarihin sayfasına altın harflerle kazımıştır” dedi. Kahraman ecdadınasil mücadelesinin bugünün gençlerinin de ilhamı olduğunu belirten ASÜ Rektörü“19 Mayıs 1919’da, Başkomutan Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde başlayan kutlubağımsızlık mücadelesinin 101’inci yıldönümünde, büyük ülkemizin, geleceğin enbüyük ülkesi olması adına yapılan her çalışmayı destekliyor ve katkı sunmayagayret ediyoruz. Bu süreçte gençlerimize büyük görevler düşmektedir. Değişendünyayı, yenilenen teknolojiyi, dijitalleşen endüstriyi iyi takip etmeli,bunları yaparken de ait olduğumuz kökleri unutmamalıyız. İyi eğitim almış,tarihini ve kültürünü bilen, milletine, devletine, bayrağına, inancına aşklabağlı gençler, yarınların Büyük Türkiye’sinin mimarlarıdır. Biz gençlerimizegüveniyor ve destekliyoruz” dedi.

 Prof.Şahin, açıklamasını şu sözlerle tamamladı: “Mustafa Kemal Atatürk başta olmaküzere, bağımsız Türkiye’nin tüm kahramanlarını derin bir saygı, minnet ve duaile anıyor; 19 Mayıs Atatürk’ü Anma ve Gençlik ve Spor Bayramını kutluyoruz.Aynı coşku ve heyecanla nice bayramlara…” 

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.