Çiftçilerimize Hayırlı Olsun

AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, “Tarım ve OrmanBakanlığımız tarafından ekilebilir tüm arazilerin üretime kazandırılması amacıylabaşlatılan “Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi” projesi kapsamında Aksarayİlimizin de dahil olduğu toplam 21 ilde üreticilerimize tohumların yüzde 75’inihibe ediyoruz. İlimize hayırlı olsun.” dedi.

 

Çiftçilerimize Hayırlı Olsun
07.04.2020 / 16:03 566

Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Aksaray’daki ekilebilirarazilerin üretime daha fazla katılması için çiftçilerin tohumların yüzde75'ini hibe, % 25'i ise çiftçi katkısı ile karşılayabileceklerini belirtti.

COVİT19 salgını dolayısıyla, bitkisel üretimin devamlılığı ve gıdaarz güvencesini sağlamanın önümüzdeki dönem için büyük önem taşıdığının altınıçizen Başkan Altınsoy, “Bu doğrultuda gerek Bakanlığımızın tüm birimleritedbirler almaya devam ediyor” dedi.

 

Bu kapsamda Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi programınınbaşlatıldığını ifade eden Başkan Altınsoy, “Bu proje ile ülkemiz için stratejikürünlerde rekolte artışını sağlamayı, aynı zamanda üreticilerimizi bu dönemdeüretime yönlendirmeyi, dolayısıyla da tarım arazilerinin etkin şekildekullanılmasıyla tarımsal üretimin artırılmasını hedefleniyor” şeklinde konuştu.

 

Bakanlık tarafından ekimi yapılacak tohumlarınsertifikalı ve miktarının 6 bin 700 ton olarak belirlendiğini aktaran Altınsoy,“Koronavirüs salgını dolayısıyla, bitkisel üretimin devamlılığı ve gıda arzgüvencesini sağlamak amacıyla ekim yapılabilecek alanlarda ekilişlerinkesintiye uğramaması ve tüm ekilebilir arazilerin üretime katılması için, Tarımve Orman Bakanlığı’mızca başlatılan “Bitkisel Üretimin Geliştirilmesi Programı”kapsamında Buğday, Arpa, Kuru Fasulye, Mercimek, Mısır, Ayçiçeği ve Çeltik gibistratejik ürünlerin tohumlarını çiftçilerimiz % 75 hibe ile alabilecekler.İlimize ve çiftçilerimize hayırlı, uğurlu olsun. Cumhurbaşkanımız Sayın RecepTayyip Erdoğan başta olmak üzere Tarım ve Orman Bakanımız Sayın BekirPakdemirli’ye teşekkür ediyorum.”
Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.