Gönüllüler Rektör Şahin’le Buluştu

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, kampüste öznesi Aksaray olanbir dizi çalışma yapıldığını ve bu çalışmaların bir şehir külliyatı oluşturmasıbakımından son derece önemli olduğunu söyledi.

Gönüllüler Rektör Şahin’le Buluştu
05.02.2020 / 10:45 1030

Aksaray’daçeşitli platformlarda yazılar yazan isimlerin oluşturduğu Amatör Yazarlar SosyalGrubundan Ali Genç, Avni Kuru ve Neslihan Yalav, Rektör Şahin’e bir ziyarettebulundu. Kampüste, Aksaray Sempozyumları başta olmak üzere, konferanslar,seminerler, paneller, seçmeli Aksaray dersleri ve şehir gezileri gibi öznesiAksaray olan çalışmalar yapıldığını belirten Şahin, “Biz bu çalışmalarıönemsiyoruz. Çünkü bu çalışmaların ardından ortaya şehir için çok önemli birkülliyat çıkacak. Amatör Yazarlar Hareketinin faaliyetlerinin de bu bakımdananlamlı olduğunu düşünüyoruz” dedi.

AmatörYazarlar Sosyal Grubu kurucusu Avni Kuru “Aksaray’da yaratıcı yazarlıkkonusunda ücretsiz dersler veriyoruz . Gönüllü olarak Hocalarımız Mahmut Ulu,Ramazan Yasin Güney, Coşkun Çakır Saffet çalışkan ve Ali Genç ücretsiz olarakyazarlık kursu veriyor. Karadal Amerikan dil kursu sahibi Habip Karadal’da bugönüllü çalışmaya destek vererek bize derslik verdi. Bu tür sosyal çalışmalarAksaray’ı kültürel açıdan zenginleştireceğine inanıyoruz. Üniversitemizinde bukonuda bize destek vermesinin çok önemli olduğunu ve bizim için değerliolduğunu düşünüyoruz. Amatör Yazarlar Sosyal grubu adına bizi makamında kabuledene Rektörümüz ‘e çok teşekkür ediyoruz” dedi.

Yazarlar,öğrenciler ve yazma meraklılarını bir araya getirdiğini ve belirli günlerdeyazma üzerine sohbetler ve uygulamalar düzenlediğini söyleyen Gazeteci AliGenç, çalışmalara ASÜ’nün vereceği katkıları da çok değerli bulduklarınısöyledi.

Ziyaret,yapılabilecek çalışmaların değerlendirilmesiyle tamamlandı.

HaberAli Şengül


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.