Fef’in 2019 Performansı Konuşuldu

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, sevgi, saygı, estetik,zarafet, nezaket ve vefa gibi değerleri en üst düzeyde tutarak, iyilik vegüzellikleri çoğaltma gayretinde olduklarını söyledi. 

Fef’in 2019 Performansı Konuşuldu
03.01.2020 / 10:02 917

Şahin,Sabire Yazıcı Fen Edebiyat Fakültesi (FEF) Akademik Kurul Toplantısı’ndaakademisyenlerle buluştu. 2019’u ve bununla birlikte 2015-2019 arasını kapsayanilk dönemi değerlendiren ASÜ Rektörü, çok önemli çalışmalar yapıldığınıkaydetti. Özellikle fiziki çalışmaların ilk dönemde ağırlıkta olduğunuanımsatan Şahin, “Pek çok yeni binanın inşaatı bu dönemde başladı ve bitti.Bunun yanı sıra alt yapı ve yeşillendirme çalışmalarında ciddi bir mesafealındı ve ihtiyaçlarımız çok büyük oranda tamamlandı. Şu anda bina olarakönemli bir eksiğimiz görünmüyor. İstatistiki veriler de binalarımızın durumununet olarak ortaya koyuyor. Bu nedenle yeni dönemde yeni binalar üretmek yerine,mevcut binalarımızı çok daha efektif şekilde kullanmaya, çalışmaları buna görekurgulamaya gayret edeceğiz. Mevcut binalarımız, öğrenci sayımızın peyderpeyartışını da karşılayabilecek kapasitede görünüyor.  Elbette binaların kendi içindekiihtiyaçlarını hızlı şekilde çözmeye devam edeceğiz” dedi. İkinci döneminsosyal, kültürel, sportif, akademik çalışmalara, yani derinliği olan işleredaha fazla enerji ayrılacak bir süreç olacağına da dikkat çeken Prof. Şahin,şöyle devam etti: “İlk dönemde de bu işleri gerçekleştirdik ama ister istemezfiziki çalışmalar ön planda oldu. Biz, sevgi, saygı, estetik, zarafet, nezaketve vefa gibi değerleri en üst düzeyde tutarak, güzellikleri ve iyilikleriçoğaltmaya çalışacağız. Bu, bizim mefkûrelerimizden birisidir.” Sabire YazıcıFen Edebiyat Fakültesi Dekan Prof. Dr. Yusuf Yakar da yaptığı kısa konuşmasında2019 yılında gerçekleştirilen çalışmalara ilişkin örnekler verdi.

Toplantı,2019 yılında çalışma alanlarında başarı gösteren akademisyenlere belgelerinintakdim edilmesi ve soruların cevaplanmasının ardından sona erdi.

HaberMerkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.