AK Parti’de Delege Seçimleri Tamamlandı

Adalet ve Kalkınma Partisi’nin (AK Parti) 7’inci OlağanGenel Kurulu’nun ilk basamağı olan delege seçimleri, Aksaray Merkez İlçeBaşkanlığı tarafından gerçekleştirildi. 

AK Parti’de Delege Seçimleri Tamamlandı
16.12.2019 / 18:07 749

AK Parti Aksaray Merkez İlçe Başkanlığı, kongre takvimiçerçevesinde delege seçimlerini tamamladı. Binin üzerindeki üyenin sandıkbaşına gittiği seçimlerde 400 delege için önceki dönem il, ilçe başkanları, İGMve Belediye Meclis üyeleri de katılarak oyunu kullandı. Belediye Başkanı EvrenDinçer’de partililerin seçim heyecanına dahil oldu.

Katılımın yoğun olduğu seçimde, AK Parti İl BaşkanıHüseyin Altınsoy ve Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, oy kullanmak içingelenlere yakın ilgi gösterdi.

AK Parti Aksaray teşkilatı olarak delege seçimlerinibüyük bir coşku ile gerçekleştirdiklerini ifade eden İl Başkan HüseyinAltınsoy, “Binin üzerinde üyemiz, il ve ilçe teşkilat binalarımıza gelerekdelege seçimi için sandık başına gitti. Delege seçim sürecimiz ilimizde 14Aralık tarihi itibariyle sona ermiş oldu. Tüm üyelerimiz partimize yoğunteveccüh göstererek ciddi bir katılım sağladı. Biz demokrasi adına bu seçimingüzel bir faaliyet olduğunu düşünüyoruz. Kongre takvimimiz sorunsuz bir şekildeişlemeye devam ediyor.  İnşallah 7.Olağan Kongremiz bizim tazelenme ve yenilenme döneminiz olacak. Daha kapsamlı,daha kucaklayıcı, toplumun her kesimine hitap eden bir anlayış içerisindeçalışmalarımızı sürdüreceğiz. İnşallah Ocak veya Şubat ayı itibariyle de ilçekongrelerimiz başlayacak. Daha sonra da il kongremiz ve ardından büyükkongremiz tamamlanmış olacak” dedi.

AK Parti’nin kurulduğu günden bugüne hep halkın yanındaolduğunu vurgulayan Altınsoy, “AK Parti istişare ile ortak akılla bugünleregelmiş bir partidir. AK Parti bu milletin bizatihi kendisidir. Mayasında vehamurunda bizim aziz milletimiz vardır. Kıymetli hemşerilerimiz, AK Parti’mizeve Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’a teveccüh göstererek eşsizdestekleriyle birlikte hep yanımızda olmuştur. Bizlerde bu sorumlulukbilinciyle ve tüm unsurlarımızla beraber çalışmalarımızı var gücümüzlesürdürüyoruz. Delege seçilen dava kardeşlerimi tebrik ediyor, sürecin ise partimize,hemşerilerimize ve şehrimize hayırlara vesile olmasını diliyorum” ifadelerineyer verdi.

Merkez dahil, tüm ilçelerde yüksek katılımla delegeseçimlerini huzur ve barış ortamında tamamladıklarını aktaran Merkez İlçeBaşkanı Hamza Aktürk ise, “Üyelerimizin delege seçimlerine ilgi göstererekyoğun katılım göstermesi bizleri mutlu etti. Bu katılım yolumuzda eminadımlarla gittiğimizi ve bizleri üyelerimizin nasıl omuzladığını da gözlerönüne seridi. 2023 seçimlerini omuzlayacak kadroları seçeceğimiz kongredöneminin hayırlı olmasını diliyor, delege seçilen tüm partililerimizikutluyorum” dedi.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.