Başkan Dinçer, Başkanlar Konuşuyor’da

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Aksaray’ın ulusalyayın yapan kanalı Kanal68’ de Moderatör Sedat Eker’in sunduğu “BaşkanlarKonuşuyor” programının canlı yayın konuğu oldu.

Başkan Dinçer, Başkanlar Konuşuyor’da
05.12.2019 / 09:36 1099

Kanal68’ de düzenlenen “Başkanlar Konuşuyor” programındacanlı yayın konuğu olan Belediye Başkanı Evren Dinçer, vatandaşların meraklabeklediği çalışmalar hakkında bilgiler verdi.

3 Aralık Dünya EngellilerGünü Programı

Engelliler günü programı kapsamında Başkan Dinçer,“Engelliler gününde kortejle başlayan etkinliklerimiz konferansla devam etti.Akşam da engelli kardeşlerimiz ve aileleriyle yemekte bir araya geldik ”dedi.

Kültürel ve Sosyaletkinlikler

Kültürel ve sosyal etkinlikler kapsamında Başkan Dinçer,“Aksaray Belediyesi olarak herkesin üzerinde büyük emeği bulunanöğretmenlerimiz adına 5 bin fidanı toprakla buluşturduk. 24 Kasım ÖğretmenlerGünü Hatıra Ormanı oluşturuldu. Ara tatil döneminde çocuklarımız için çocuktiyatrosu etkinliği ve eş zamanlı yetişkin tiyatroları ile konferanslardüzenlendi. Kitap günlerinde binlerce kitapseveri yazarlarla buluşturduk. Ünlütiyatro oyunu Ormantik Komediyi vatandaşlarımıza ücretsiz sunduk” dedi.

Okul ziyaretleri (Bayrak Töreni)

Okul ziyaretleri ve bayrak törenlerinde Başkan Dinçer,“Eğitim ve Öğretime büyük önem veriyoruz. Bu bağlamda okullarımızın bayraktörenlerine katılıyoruz. Ziyaretlerimizde öğrencilerimiz ve öğretmenlerimizlebir araya gelip hasbihal ediyor onlara deneyimlerimizi aktarmaya çalışıyoruz.Aynı zamanda okullarımızın eksikliklerini yerinde görüp şehrimizle ilgili tümpaydaşların fikir ve görüşlerini alıyoruz” dedi.

Necmiye Hatun KadınAktivite Merkezi

Necmiye Hatun Kadın Aktivite Merkezinin açılışı BaşkanDinçer “TBMM Başkanımız Prof. Dr. Mustafa Şentop’un katılımıyla hizmete açtık.Somuncu baba hazretlerinin eşinin ismini verdiğimiz Necmiye Hatun KadınAktivite Merkezi’mizin açılışını gerçekleştirdik. Merkezimiz 3 bin 70 metrekarealana sahip içerisinde 35 branşta hizmet verecek. Akmek kurslarımız her yıl2500 vatandaşımız meslek sahibi oluyor ” dedi.

Salı Semt Pazarıüzerine kurulan Güneş Enerjisi Panelleri

Salı Semt Pazarı üzerine kurulan Güneş Enerjisi PanelleriBaşkan Dinçer “Kapalı Salı Pazarı üzerine yapılan sistem yaklaşık 10 binmetrekare alanı kapsıyor. Proje 4 yıl içerisinde kendini amorti ediyor. Buproje sayesinde belediyemizin elektrik giderleri karşılanmış olacak” dedi.

Gençlik Merkezi Projesi

Gençlik Merkezi Projesi kapsamında Başkan Dinçer“Çocuklarımızın ve gençlerimizin ilgi alanları doğrultusunda eğitimlerine katkısağlamak ve beceri kazandırmak amacıyla Gençlik Merkezi’ni faaliyetegeçireceğiz. Projemiz yakın zamanda tamamlanacak ve açılışını gerçekleştiripgençlerimizin hizmetine sunacağız” dedi.

Sıfır Atık Projesi

Sıfır Atık Projesi hakkında Başkan Dinçer “Sıfır AtıkProjesi Kapsamında 104 adet geri dönüşüm Giysi Kumbaraları yerleştirildi.Vatandaşlarımız oluşturduğumuz bu kumbaralara kullanmadıkları giysi, ayakkabıgibi malzemelerini atabiliyorlar. Kumbaralarda toplanan kıyafetlerdenkullanılabilir olanları ihtiyaç sahiplerine, kullanılmayacak halde olanları ise geri dönüşüme gönderilerek ekonomiyekatkı sağlıyor. Aynı zamanda okullarımıza atık pil kutuları dağıttık vevatandaşlarımızı geri dönüşüm konusunda bilgilendirme faaliyetlerimiz devamediyor” dedi.

Asbest Borularındeğişimi

Asbest boruların değişimi sorusuna Başkan Dinçer “30-40yıllık sağlıksız Asbest Borular değişiyor. Hedefimiz 5 yıl içerisinde şehrimizgenelinde bulunan 108 km. uzunluğundaki 30-40 yıl önce döşenmiş sağlıksızasbest boruları, sağlıklı ve uzun ömürlü pvc borularla değiştirmek. 2019 yılıiçerisinde 11.569 metre sağlıksız asbest boruyu değiştirmiş olacağız” dedi.

İçme Suyu Projesi

İçme suyu projesi hakkında Başkan Dinçer “ İçme suyuprojemizde sona yaklaşıldı, şehrimizi daha sağlıklı içilebilir suyuvatandaşlarımızın kullanımına sunacağız” dedi.

Yeni Sanayi Projesi

Yeni Sanayi Sitesi Projesi kapsamında Başkan Dinçer “YeniSanayi sitemizin kaba inşaatının büyük bir kısmı tamamlandı. Alt yapı ve diğerçalışmalar ekiplerimiz tarafından sürdürülüyor” dedi.

YENİ DÖNEMDEYAPILMASI PLANLANAN PROJELER

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, Yeni Belediye binası,Katı Atık Depolama Tesisi, Atık Su Arıtma Tesisi ve Kadın Aktivite Merkezi,Bisiklet Yolu, Yeni Cadde Düzenlemeleri ve Bulvarlarından bahsetti.

Aksaray Belediye Başkanı Evren Dinçer, “Aksaray gelişen birşehir olduğu için gerekli görülen çalışmalar yapılacak Belediye olarakçalışmalarımıza devam edeceğiz. Bizler çalıştıkça Aksaray’ımız gelişecek,büyüyecek ve vatandaşlarımızın yaşam standartlarını arttıracağız” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.