Resmi İlan

...

Resmi İlan
10.10.2019 / 10:54 1414

KAMULAŞTIRMA İLANI

T.C. AKSARAY 5. ASLİYE HUKUK MAHKEMESİNDEN

ESAS NO: 2019/58 Esas

KAMULAŞTIRILAN TAŞINMAZIN

İLİ : AKSARAY

İLÇESİ: SULTANHANI

Mahalle/Köyü: SULTANHANI

Mevkii: YILANLI

Yüzölçümü:20.000,00

Ada, Parsel:-/2941

Cinsin: Tarla

KAMULAŞTIRMAYI YAPAN İDARENİN ADI:TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.

KAMULAŞTIRMANIN VE BELGELERİN ÖZETİ: Kamulaştırmayı yapandavacı idare, malikleriyle cinsi ve niteliği yukarıda yazılı taşınmazın kamulaştırma bedelinin tespiti ve tescili içindavacı idare tarafından mahkememizin 2019/58Esas sayısında dava açılmıştır.

Kamulaştırmayı yapan davacı idare, malikleriyle cinsi veniteliği yukarıda yazılı taşınmazın kamulaştırma bedelinin tespiti ve tescili için davacı idare tarafındanmahkememizin 2019/58 Esas sayısında davaaçılmıştır.

Tebliği tarihinden itibaren 30 gün içerisinde idariyargıda iptal veya adli yargıda maddi hatalara karşı düzeltme davasıaçılabileceği,

Açılacak davalarda husumetin TÜRKİYE ELEKTRİK DAĞITIM A.Ş.’ne yöneltilebileceği,

30 gün içinde idari yargıda iptal davası açtığınızı veyürütmeyi durdurma kararı aldığınızı belgelemediğiniz taktirde kamulaştırmaişlemi kesinleşecek olup, mahkememizde tespit edilecek bedel üzerinden yukarıdabelirtilen maliki olduğunuz parselin belirtilen miktarın irtifak tesisi vemülkiyet kamulaştırılmasının TÜRKİYEELEKTRİK DAĞITIM A.Ş. adına tapuya tescil edilecektir.

Mahkememizce tespit edilecek kamulaştırma bedeli adınıza Aksaray Vakıfbank Kültürpark Şubesine yatırılacaktır.Konuyu ve taşınmazı malın değerine ilişkin tüm savunma ve delillerinizi tebliğtarihinden itibaren 10 gün içinde mahkememize yazılı olarak bildirmenizgerekmektedir.

2942 Sayılı Kamulaştırma Yasasının 10. maddesinin 4.bendi uyarınca ilan olunur. 30/09/2019


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.