Gençlik Merkezleri Törenle Açıldı

AksarayMüftülüğü tarafından gençlere yönelik çeşitli etkinliklerin gerçekleştirileceğiiki gençlik merkezi düzenlenen törenle açıldı.

Gençlik Merkezleri Törenle Açıldı
07.10.2019 / 10:59 1284

BüyükBölcek Mahallesi Siteler Cami yanında bulunan Hüseyin Altınsoy Kuran Kursubinasının altında Erkek Gençlik Merkezi, Vali Ali Mantı’nın katılımıyla,Aksaray Müftülüğü bahçesinde Kız Gençlik Merkezinin açılışı Vali Ali Mantı’nıneşi Işıl Mantı Hanımefendinin katılımıyla gerçekleştirildi.

Gençlerinyararlanacağı ve bir çok etkinliğin gerçekleştirilebileceği gençlikmerkezlerinin Aksaray’da önemli bir eksikliği gidereceği bildirildi. AksarayValisi Ali Mantı Erkek Gençlik Merkezi’nin açılışında yaptığı konuşmasında merkezinhayırlı olması dileğinde bulundu. Vali Ali Mantı konuşmasında; “Buralarıişlevsel hale getirmek daha önemli. Çağımızda sözün özü hapsettiğini görüyoruz.Toplumlarda ciddi savrulmalar sıkıntılar var. Toplum olarak yaptığımızicraatlarda bir bütünlük arz etmiyoruz. Genel olarak birlik ve beraberliğimizi,özümüzü, sözümüzü, enerjimizi biriktirerek daha kuvvetli eserler yapmazzorundayız. Onun için böyle yerler yapmak önemli ama içini doldurmamız lazım.İmamlarımız, hocalarımız başta olmak üzere tüm Aksaraylılar bir şekildeomuzunda yük hisseden herkesin buraları işlevsel hale getirilmesine yardımcıolmazı lazım”dedi.

Diyanetİşleri Başkanlığı Din Hizmetleri Genel Müdürü Bünyamin Albayrak’da yaptığıkonuşmasında; Türkiye genelinde 38. Gençlik Merkezinin Aksaray’da açılacağınısöyledi. Albayrak; açılan merkezlerin hayırlı olması dileğinde bulunarakmerkezlerin özlenen hayırlı nesiller yetiştirilmesine katkı sağlayacağınısöyledi. Konuşmaların ardından yapılan dua ile merkezin açılışıgerçekleştirildi.

Merkezinaçılışına Belediye Başkan Vekili Mustafa Karahancı, Cumhuriyet Başsavcısıİbrahim Cansever, Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanı Seyfullah Sarıgül, ValiYardımcısı Mehmet Tanışır, Emniyet Müdürü Murat Kolcu, jandarma Komutanı AlbayFuat Anık, Aksaray Üniversitesi Rektör Yardımcısı Prof.Dr.Ayhan Özçiftçi vedavetliler katıldı.

-Aksaray Müftülüğü KızGençlik Merkezi Açıldı Erkek Gençlik Merkezi ile birlikte eş zamanlı KızGençlik Merkezi Açılış tören Aksaray Müftülüğü yanında gerçekleştirildi.

ValiAli Mantı’nın eşi Işıl Mantı , Adli Yargı Adalet Komisyonu Başkanıeşi Semiha Sarıgül, Müftü eşi Ayfer Bal, Müftü Yardımcısı Raziye Bozova vedavetlilerin katıldığı açılış töreni Kuran-ı Kerim tilaveti ile başladı.

Yapılankonuşmaların ardından merkezin açılışı Işıl Mantı  ve beraberindekiheyet ile birlikte gerçekleştirildi.

ValiAli Mantı’nın eşi Işıl Mantı  Merkezi gezerek incelemelerde bulunupbilgi aldı. Açılış törenine katılan davetlilere aşure ikramı yapıldı. Işıl Mantı  merkezin yapımında emeği geçenlere teşekkür ederek Kız GençlikMerkezinin hayırlı olması dileğinde bulundu.Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.