Anneler Ağlamasın

81 ilde eşzamanlı olarak yapılan Diyarbakır’dakiannelerin başlattığı onurlu direnişe Aksaraylı vatandaşlarda sessiz kalmadı.


Anneler Ağlamasın
25.09.2019 / 18:54 839

Konuyla ilgili açıklama yapan kadın sivil toplumtemsilcileri; “Bizler bugün burada sivil toplum kuruluşlarının kadıntemsilcileri olarak annelerin Diyarbakır’da başlattığı onurlu direnişlerinedestek olmak üzere 81 ilde eşzamanlı olarak toplanmış bulunmaktayız.

Bu direnişin teröre en büyük darbeyi vuracak iradeyiortaya koyduğuna yürekten inanıyoruz.

Tarih Diyarbakır’daki anneleri ve teröre meydan okuyandirenişlerini saygı ile yazacaktır. Bulundukları şehirlerde, siyasi vetoplumsal yalnızlaştırılma dâhil her şeyi göze alıp evlatlarının dönmesiniisteyen anneler, başka canlar yanmasın diye çıktıkları yolda inşallah zafereulaşacaklardır.

Günlerdir yaşanan evlat nöbetlerinde tarifi imkânsızacılara şahit oluyoruz. Evladımın ölüsüne bile razıyım diyen annelerin masum veinsani direnişinin yanında olmak hepimizin boynunun borcudur. Bizler Edirne’denKars’a tek yürek olmuş kadınlar ve anneler olarak anne acısının etiketi olmazdiyor, yerel, ulusal ve uluslararası kamuoyu Diyarbakır’daki annelerin yanındaolmaya davet ediyoruz.

Ülkemizin geleceğine, refahına, birlik ve beraberliğinezarar vermeye çalışan terör örgütlerine ve siyasi uzantılarına karşı yıllardırtopyekûn mücadele içerisindeyiz. Vatan uğruna verdiğimiz şehitlerin kanı,evlatlarımız için döktüğümüz gözyaşı hala kurumadı. Bu mücadelemize bir mihenktaşını da dağa kaçırılan evladını geri almak için teröre yeter diyen HacireAnnemiz eklendi. Gördük ki yanan bir anne yüreği tüm acılara, gözyaşına vegencecik fidanların ölümüne son vermektir.

Bu duruş ve cesaret terör örgütünün ağına düşmüş herevlada ve annesine umut oldu, 3 Eylül’den bu yana tan 23 gündür Diyarbakır’dayeni annelerin katılımı ile büyüyen bu sessiz çığlık,  dünya üzerindeki terörün tümüne dur diyehaykıran güçlü bir sese dönüştü.

İnanıyoruz ki azimle seslerini yükselten kadınlar, terörörgütlerinin hain emelleri için Fırat’ın ve Dicle’nin kuzularını kurbanedilmesine izin vermeyecektir.

Duyduğumuz ‘yeter artık’ feryadına destek vermek, saflarısıklaştırmak, bir ve beraber olduğumuzu göstermek, evlatlarımıza vegeleceğimize sahip çıkmak hepimizin vicdani borcudur.

Diyarbakır’da toplanan annelerin günlerdir ve hattayıllardır süren mücadelesinde, kadınlar olarak tek yürek ve tek dua oldu. Bizdebugün Aksaray’daki kadın sivil toplum temsilcileri olarak Diyarbakır’da evlatnöbeti tutan annelerin yanında bedenen olmasak da onların ‘ne pahasına olursaolsun’ diyerek teröre karşı gösterdikleri kararlı duruşlarının yanındayız.Annelerin başlattığı bu hareket karşısında karanlık yapıların yıkılacağınagönülden inanıyoruz. Ailelerimizin biran önce evlatlarına kavuşmalarını diliyorve evlat nöbetindeki annelerle birlikte TERÖRE SON diyoruz.” şeklindekonuştular.

Haber Ali ŞENGÜL


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.