Yeni Bir Meslek Kazanma Zamanı…

AkmekKurs Kayıtları Devam Ediyor

AksarayBelediyesi bünyesinde hizmet veren AKMEK’te kurs kayıtları başladı. Kayıtlar 27Eylül Cuma günü son bulacak. Bugüne kadar binlerce kursiyere eğitim verenAKMEK’e kurs kayıtlarınızı yaptırmayı unutmayın.

Yeni Bir Meslek Kazanma Zamanı…
25.09.2019 / 11:33 1193

AksarayBelediyesi Meslek Edindirme Kursu (AKMEK) 2019 - 2020 1. döneminde 4 farklımerkezden kursiyerlerine eğitim verecek. Kayıtlar, AKMEK Merkez binası olmaküzere Kültürpark Spor Salonu, Selime Sultan ve Veciye Hatun Kadın AktiviteMerkezinde yapılıyor.

AKMEK’teaçılan kurslar, kadınların kişisel gelişimine fayda sağlarken meslek sahibiolmak isteyen kadınlara da mesleki beceriler kazandırıyor. El işi başta olmaküzere kadınlara yönelik açılan farklı branştaki kurslar, kayıt dönemininbaşlamasıyla yoğun ilgi ile karşılaştı. Şuana kadar birçok branşa ait kursundoluluk oranına ulaştığı bilgisi verildi.

AKMEKmerkez binada hafta içi ve hafta sonu 23 branşta açılacak kursların yanındaçalışanlar için ayrıca hafta içi akşam saatlerinde 4 branşta karma kurslaraçılıyor. Karma kurslar porselen boyama, kağıt rölyef, kaligrafi ve yağlı boyaresim kurslarından oluşuyor.

KültürparkSpor Salonunda Pazartesi, Çarşamba ve Cuma günleri olmak üzere 3 gün boyuncastep, aerobik, plates, fitness seansları ile spor yapmak isteyenleriağırlayacak.

SelimeSultan Kadın Aktivite Merkezinde hafta içi ve hafta sonu 19 branşta kursaçılacak. Hafta içi belirli saatlerde yüzme seansları ile yüzme dersleriverilecek. Hafta sonu ayrıca çocuklar için kurslar açılacak.

VeciyeHatun Kadın Aktivite Merkezinde ise hafta içi olmak üzere 5 branşta kursaçılacak.

AKMEKkursları için kayıtlar 27 Eylül tarihinde son bulacak. 30 Eylül 2019 Pazartesigünü kurslar açılacak.

BelediyeBaşkanı Evren Dinçer, hanımların meslek eğitimlerinin yanında kişiselgelişimlerine katkı sunan AKMEK kurslarının bu yılda yeni branşta açılankurslarla hizmet vereceğini açıkladı. Başkan Dinçer, açıklamasının devamında“Belediyemiz bünyesinde hizmet veren AKMEK ile 4 farklı merkezde halkımızahizmet veriyoruz. Kurslarımız hafta içi gündüz ve hafta sonu kurslarındanoluşuyor. Ayrıca hafta içi akşam saatlerinde karma kurslarımız var.

AKMEK,sağladığı istihdamla bir yandan şehir ve ülke ekonomisine katkıda bulunurkenbir yandan da kursiyerin meslek sahibi olmalarına ve kişisel gelişimlerinekatkı sağlıyor. Ayrıca kursiyerlerin el becerisi kazandırmasına öncülük ediyor”dedi.

BaşkanDinçer, TOKİ Cumhuriyet Mahallesine inşa edilen Necmiye Hatun Kadın AktiviteMerkezinde tüm çalışmaların tamamlanarak açılışa hazırladığını müjdesini verdi.Bu merkezinde açılıştan itibaren TOKİ bölgesine hizmet vereceğini açıkladı.

HaberMerkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.