Şefkatle Hizmet Veriyoruz

 AK Parti Aksaray İl Başkanı Hüseyin Altınsoy,yaşlı yaşam evleri modeli, evde bakım hizmeti, evde sağlık hizmetleri gibiuygulamaların ilk kez AK Parti hükumetleri döneminde başladığını söyledi. 


Şefkatle Hizmet Veriyoruz
24.09.2019 / 19:38 662

Sosyaldevlet ilkesiyle gerçek anlamda ilk kez 2002 yılında milletle tanıştıran AKParti, yaşlıların kaliteli yaşamını ve genel sağlığını arttırmaya odaklı etkinpolitikalar üretmeye devam ediyor. AK Parti Aksaray İl Başkanı HüseyinAltınsoy, “Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan’ınliderliğinde 2014 yılında kurulan Yaşlılar Koordinasyon Merkezi (YKM) bunun ensomut örneğidir. AK Parti olarak yaşlı nüfusun gün geçtikçe arttığının veyaşlılık dönemine ilişkin konuların bütüncül bir bakış açısıyladeğerlendirilmesi gerektiğinin farkındayız. Yaşlı vatandaşlarımız içinerişebilir olmayı ve onların ellerinden tutarak sorunlarına çözüm üretmeyi şiaredinen Sosyal Politikalar Başkanlığımız bünyesindeki YKM’miz ile 81 il ve 970ilçemizde vatandaşlarımıza telefon, faks ve internet üzerinden hizmet vermeyedevam ediyor. Öte yandan çınarlarımıza yönelik yaşlı bakım ve rehabilitasyonmerkezilerinin varlığı ülkemizin dört bir köşesinde yaygınlaştırılmış, yaşlıyaşam evleri modeli, evde bakım hizmeti, evde sağlık hizmetleri ilk kezhükümetlerimiz döneminde uygulamaya başlanmıştır. Sağlıktan kültürelfaaliyetlere, bankacılık işlemlerinden ulaşıma, çevre düzenlemesinden eğitmekadar her alanda yaşlılarımızın refahı ve memnuniyeti için çalışmalar yapmaya devamediyoruz. Huzur Evimizde toplumumuzun hafızası olan ve geleceğimizin muhafazasıbakımından hayati öneme sahip 92 yaşlımıza 60 personelimiz şefkatle hizmetveriyor. Onların haklarını tam anlamıyla verebilmemiz mümkün değil fakat buprojelerle onların yaşamlarındaki refahı arttırmak, onlara katkıda bulunmakbizlerin asli görevidir” diye konuştu.

  Yaşlıların şehir içi ulaşımdan ücretsizfaydalanmalarını sağladıklarını da belirten Başkan Altınsoy, “1 Ocak 2014tarihinden itibaren, Türkiye genelinde olduğu gibi Aksaray’da da 65 yaş üstüvatandaşlara, toplu taşıma araçlarında serbest kart uygulamasını getirdik veşehir içi ulaşımdan ücretsiz faydalanmalarını sağladık. TCDD Genel Müdürlüğübünyesindeki düzenleme ile tren biletlerinde 60 yaş ve üzeri vatandaşlarımızayüzde 20, 65 yaş üstü vatandaşlarımıza ise yüzde 50 indirim uygulamasını yinebiz hayata geçirdik. AK Parti olarak vatandaşımızın yanında olmaya devamedeceğiz” dedi.

İHA


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.