HİBE DESTEĞİ ENGELSİZ FEN ÖĞRETİMİNE VERİLDİ

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Eğitim Fakültesi tarafından hazırlanan “Görme EngelliÖğrenciler İçin Engelsiz Fen Öğretimi” projesi, Sabancı Vakfı tarafındanverilen “Açık Çağrılı Hibe Programı” kapsamında destek almaya hak kazandı.

HİBE DESTEĞİ ENGELSİZ FEN ÖĞRETİMİNE VERİLDİ
22.07.2019 / 11:06 1605

Vakfın,kadın, genç ve engellilere yönelik eğitim projelerine dair programındanyararlanabilmek için 59 ilden 256 proje başvurusu yapıldı. Sabancı Vakfı heyetininbaşvuruları incelemesinin ardından, ASÜ Eğitim Fakültesi’nin projesi, hibedesteğine layık görülen sekiz proje arasında yer aldı. Proje yürütücüsü, ASÜEğitim Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Özgül Keleş, görme engelli öğrencilerin fenderslerindeki dezavantajlı durumunu ortadan kaldırmak ve engelli öğrencilerinde akranlarıyla eşit fırsatlarda eğitim görebilmelerini sağlamak için yenilikçiöğretim metotları ve materyaller geliştireceklerini söyledi. Çalışmalar, 7Temmuz 2020’ye kadar devam edecek ve bütünü Aksaray’da gerçekleştirilecek. Projeyürütücülüğünü Dekan Prof. Keleş’le birlikte, Fen Bilgisi Eğitimi Anabilim DalıÖğretim Üyesi Prof. Dr. Naim Uzun, Özel Eğitim Bölümü Dr. Öğr. Üyesi Önderİşlek ve Arş. Gör. Gülistan Yalçın yapıyor. Proje ekibinde bulunan isimler iseşöyle: Dr. Öğr. Üyesi Onur Emre Kocaöz, Dr. Öğr. Üyesi Tuğba Kamalı Arslantaş,Dr. Öğr. Üyesi Funda Varnacı Uzun, Arş. Gör. Cahit Şahin, Arş. Gör. YasinGünlü, Arş. Gör. Uğur Ülgen ve Arş. Gör. Çağla Özgür Yılmaz.

Aksarayİl Milli Eğitim Müdürlüğü, 68 Aksaray Görme Engelliler Gençlik ve Spor Kulübü ileAksaray Somuncu Baba Engelsiz Spor Kulübü Derneği de, proje ortakları arasında.

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.