ASÜ, 2 BİN 602 MEZUN VERDİ

AksarayÜniversitesi (ASÜ) Rektörü Prof. Dr. Yusuf Şahin, mezun olma başarısıgöstererek yeni bir hayata başlayan tüm öğrencilere başarılar diledi. 

ASÜ, 2 BİN 602 MEZUN VERDİ
04.07.2019 / 11:03 1833

- Öğrenciler ve AileleriBüyük Bir Mutluluk Yaşadı -

ASÜ’de,hafta boyunca süren mezuniyet törenleri tamamlandı. Sevinç, hüzün ve gururunbir arada yaşandığı törenlerde, tüm okullardan toplam 2 bin 602 öğrenci mezunoldu. Bu yıl stadyum ve kapalı salon olmak üzere, iki farklı şekilde kurgulananmezuniyet törenlerine öğrenciler ve akademisyenlerin yanı sıra, binlerce ailede katıldı. Saha içerisinde öğrenciler, tribünler ve izleyici koltuklarında iseaileler büyük bir mutluluk yaşadı. ASÜ Rektörü Prof. Şahin, yaptığıkonuşmalarda, çocuklarını yalnız bırakmayarak onların mezuniyet törenlerinekatılan ailelere, büyük emek ve fedakârlıkları münasebetiyle teşekkür etti.Öğrencilere, yaptıkları işi en iyi şekilde yapma tavsiyesini ileten Şahin,insan olabilmenin en büyük değer olduğunun altını çizdi.

- Hafta Boyunca SürenTörenlerde Neler Yaşandı? -

*Törenlerde, üniversiteyi, okullarını ve bölümlerini dereceyle bitirenöğrencilere, il protokolü ve akademisyenler belge ve hediyelerini takdim etti.Dereceye girenler arasında kız öğrencilerin büyük bir farkla ön planda olduklarıgözlemlendi.

*Rektör Şahin, açılış töreninde Âşık Veysel’in “Uzun ince bir yoldayım” isimlieserini, tüm katılımcıların eşliğinde ve alkışlar arasında söyledi. Vali AliMantı da, Rektör Şahin’in jestine, Neşet Ertaş’ın “Zahide” isimli türküsünü seslendirerekkarşılık verdi. Son gün etkinliklerinde ise Rektör Şahin, yine Âşık Veysel’eait “Kara toprak” isimli eseri, İl Tarım ve Orman Müdürü Bülent Saklav’labirlikte seslendirdi.

Buyıl en çok mezunu, açılış törenine de ev sahipliği yapan Eğitim Fakültesiverdi. Bu fakülteyi Mühendislik ve Fen-Edebiyat Fakülteleri izledi.

TörenlerdeEğitim Fakültesi mezunları “Öğretmenlik Yemini,” Mühendislik Fakültesimezunları “Mühendislik Yemini,” Sağlık Bilimleri Fakültesi mezunları“Hemşirelik Yemini” ve Veteriner Fakültesi mezunları da “Veteriner HekimYemini” etti.

Mezuniyettörenlerine katılan il protokolü, Fakülte Dekanları ve sivil toplum kuruluşutemsilcileri yaptıkları konuşmalarda, aileleri tebrik ederek, öğrencilereçeşitli tavsiye ve nasihatlerde bulundu.

İktisadive İdari Bilimler Fakültesi töreninde, elim bir trafik kazası sonucu hayatınıkaybeden Sevgi Önder isimli öğrenci de unutulmadı. Önder, dualarla anıldı.  

VeterinerFakültesi, bu yıl ilk mezunlarını verdi.

Törenlerdeen büyük heyecan kep atma esnasında yaşandı. Geri sayımın ardından kep atanöğrenciler, sevinçlerini aileleriyle birlikte, müzik eşliğinde eğlenerekyaşadı. 

Hangi Okul, 2018-2019Döneminde Kaç Mezun Verdi? -

Lisansüstüeğitimler veren enstitülerle birlikte, lisans ve önlisans düzeyinde toplam 22okulu bulunan ASÜ’de, 17 okul mezuniyet heyecanı yaşadı. Fen BilimleriEnstitüsü 124, Sosyal Bilimler Enstitüsü ise 51 öğrenciyi mezun etti. Lisansdüzeyinde eğitim veren fakültelerdeki rakamlar ise şöyle: Fen-EdebiyatFakültesi 324, İktisadi ve İdari Bilimler Fakültesi 203, İslami İlimlerFakültesi 240, Mühendislik Fakültesi 380, Sağlık Bilimleri Fakültesi 122,Turizm Fakültesi 30, Veteriner Fakültesi 19, Spor Bilimleri Fakültesi 62 veEğitim Fakültesi 520 mezun. Meslek Yüksekokullarındaki mezun sayıları da SosyalBilimler MYO 58, Teknik Bilimler MYO 174, Eskil MYO 35, Güzelyurt MYO 89,Ortaköy MYO 85 ve Sağlık Hizmetleri MYO 86 şeklinde gerçekleşti.

Mezuniyettörenlerinin ardından ASÜ’de, yeni dönem için hazırlık çalışmaları da başladı.Rektör Prof. Dr. Yusuf Şahin, Aksaray için var güçleriyle çalışmaya devamedeceklerini vurguladı.

HaberMerkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.