YARIŞMACILAR ÖDÜLLERİNİ ALDI

Meram Elektrik Dağıtım A.Ş. (MEDAŞ), gelişen yeni teknolojileri veelektrik dağıtım sektörüne etkilerini yakından takip ederek, eğitime her alandaönem ve destek vermeye devam ediyor. 

YARIŞMACILAR ÖDÜLLERİNİ ALDI
20.06.2019 / 10:59 1732

MEDAŞ sorumluluk sahasında bulunan Konya, Aksaray, Niğde,Kırşehir, Karaman ve Nevşehir illerindeki üniversitelerle işbirliği içerisindedüzenlediği “Genç Fikrin Enerjiye Dönüşsün Proje Yarışması” tamamlandı.

11 üniversiteden katılım sağlanan yarışmaya 25 Şubat – 10 Mayıs2019 tarihleri arasında 30 adet proje başvurusu yapıldı.

Öğrencileri tarafından sunulan projelerden, ön eleme sonucunda 12projenin finale kaldığı belirtildi. Jüri tarafından yapılan değerlendirmesonrasında dereceye giren ilk üç proje Enerjim, Akıllı Enerji Sokağı ve YapayŞahin isimli projeler oldu.

Dereceye giren ilk üç proje ve ön elemeyi gecen diğer 9 projesahiplerine 19.06.2019 tarihinde Konya Valisi  Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK’ın katılımlarıyla DedemanOtel’de gerçekleştirilen organizasyonda plaket ve ödülleri verildi

Yarışma ile ilgili Konya Valisi Sayın Cüneyit Orhan TOPRAK,” "Üniversitelerimiziartık bütün ilim yuvaları olarak bütün alanlarda görmeyi arzuluyoruz. Görmeyede başladık. Çok yoğun bir şekilde bunu söyleyebilirim. Mesela sabahüniversitemizden temsilciler vardı, tarımla ilgili zirvede. Üniversitelerimizolmadan teknolojide kolay kolay adım atamayız. Bu bir gerçek. Dünyada da bizdede böyle. MEDAŞ da bunun sonucunda güzel bir projeye imza atmış. Gençlerimizhem teknolojik veya matematiksel düşünme yönleri gelişince üretime ya da yenifikirlere açılma kabiliyetleri artıyor, bir taraftan. Bir taraftan da bufonksiyonları yerine getiren kurumlarımızda ileride faydalı olacak elemanlaryetiştirilmiş oluyor"  dedi.

MEDAŞ Genel Müdürü Erol Uçmazbaş ise, "AR-GE'ye verdiğimizönem kapsamında bu yıl bir çalışma düzenledik. Bu yarışmayı düzenlerken kiamacımız gerek bölgemizdeki üniversitelerde gerekse okuyan öğrencilerimizden;okuyan, çalışan araştıran, düşünen arkadaşları teşvik etmekti. Eğer kafalarındabir fikir varsa bunun yazıya dönüşmesiydi, eğer ki uygulanabiliyorsa,uygulamaya alınmasıydı. Amacımız bu arkadaşlarımızı tanımaktı. Umarım gelecektede bunlarla uzun soluklu çalışma imkanımız olur. İkinci amacımız ise buarkadaşlarımızın kendisini geliştirmesine imkan sağlamaktı. Çünkü inanıyorumgençlerin önüne ne kadar açarsak ne kadar teşvik edersek o kadar daha ileriyegiderler" diye konuştu.

Yarışmada dereceye giren öğrencilere ödüllerini Konya Valisi SayınCüneyt Orhan TOPRAK, Konya Ticaret Odası Başkanı Sayın Selçuk ÖZTÜRK, NecmettinErbakan Üniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Cem ZORLU, KTO KaratayÜniversitesi Rektörü Sayın Prof. Dr. Bayram SADE ve Konya Teknopark YönetimKurulu Başkanı Sayın Prof. Dr. Birol Dağ verdi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.