DEFTERDARLIK UZMANLARI ASÜ’LÜLERLE BULUŞTU

VergiHaftası kutlamaları kapsamında, Aksaray Defterdarlığı uzmanları, AksarayÜniversitesi (ASÜ) öğrencileri ile bir araya geldi. 

DEFTERDARLIK UZMANLARI ASÜ’LÜLERLE BULUŞTU
03.05.2019 / 14:57 1257

Vergi,vergi çeşitleri, mükellef, Gelir İdaresi Başkanlığının teşkilatlanması gibikonular hakkında bilgiler veren Gelir Uzmanı Enes Öztürk, verginin, kamuharcamalarını finanse etmek, ekonomik ve sosyal hayatı düzenlemek içinmükelleflerden alınan para anlamına geldiğini belirtti. Tüm vergi kanunlarınındayanağının, Anayasa’nın 73’üncü maddesi olduğuna da dikkat çeken Öztürk,“Mükellef ise vergi kanunlarına göre kendisine borç yüklenilen gerçek ve tüzelkişilerdir. Vergiler, harcamalar üzerinden alınanlar, gelir üzerinden alınanlarve servet üzerinden alınanlar şeklinde üç başlık altında toplanır...” dedi.Enes Öztürk, konuşmasının devamında kurumun elektronik ortamda verdiğihizmetler ve kariyer imkânlarına da değindi. Etkinliğin ikinci bölümünde MaliyeBölümü’nde görev yapan Dr. Orçun Avcı, “Mükellef Hakları Konusunda Yabancı ÜlkeUygulamalarına İlişkin Örnekler” başlıklı bir sunum yaptı.

Öğrencilerinve akademisyenlerin katıldığı etkinliği Rektör Yardımcısı Prof. Dr. Hacı MuratYılmaz ve Aksaray Defterdarı Uğur Arslan da takip etti. 

Haber Merkezi 


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.