23 NİSAN MİLLETİMİZ İÇİN GURUR GÜNÜDÜR

“23 Nisan’ın 99. Yılında Türkiye Cumhuriyeti olarak omuzomuza verilen mücadelenin haklı gururunu yaşıyoruz” diyen AK Parti İl BaşkanıHüseyin Altınsoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın aziz milletingönlünde, bağımsızlığın sarsılmaz ifadesi olarak önemli bir yere sahip olduğunukaydetti.

23 NİSAN MİLLETİMİZ İÇİN GURUR GÜNÜDÜR
22.04.2019 / 11:10 1286

İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, mesajında, milliegemenliğimizin sembolü, kurtuluş mücadelemizin ve demokrasi tarihimizin enönemli kurumlarından olan Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 99.yılında gururla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın, tümmilletimize ve istikbalimizin teminatı olan çocuklarımıza kutlu olmasınıdiledi.

23 Nisan 1920 tarihinde açılan Gazi Meclis’in, MustafaKemal Atatürk’ün önderliğinde yokluklar ve güçlükler içinde milli mücadeleyiyönetmiş ve zaferlere taşıdığını belirten Altınsoy, “99 yıl önce ortaya çıkanbu irade, İstiklal Savaşı’nı büyük bir kahramanlık ve kararlılıkla yürütmüş,vatan topraklarını işgalden kurtararak, sonsuza kadar yaşayacak olan TürkiyeCumhuriyeti Devleti’ni kurmuştur. İstiklal mücadelemizde eşsiz bir kahramanlıkdestanı yazan aziz milletimizin iradesini hayata geçirme yolunda sergilediğiazim, başka milletlerin bağımsızlık mücadelelerine de ilham kaynağı olmuştur.”ifadelerini kullandı.

Çocukların, milletin umut çiçekleri ve aydınlıkyarınların güçlü kolları olduğunu vurgulayan Başkan Altınsoy, şunları kaydetti:“Bu bakımdan çocuklarımızın sağlıklı, eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayatadevam etmesi en büyük arzumuzdur. Hedefimiz, çocuklarımızın özgürce düşünen,inisiyatif alabilen, sorgulayan, kendi toplumunun ve evrensel anlayışındoğrularından haberdar olan, hayatın güçlükleri ile baş edebilecek ölçüdedonanımlı ve yetenekli gençler olarak yetiştirebilmektir. Bunu başarabildiğimiztakdirde bugünün çocukları, yarının gençleri ülkemizin sadece zenginliği değil,dinamizminin ve değişen potansiyelinin kaynağı olacaktır. Bizler de, ülkemizigeleceğe taşımaya yönelik sorumlu ve duyarlı çabalarınızda çocuklarımıza destekverecek ve her zaman yanlarında olacağız.”

“Sevgiye, barışa, dostluğa, kardeşliğe, çağdaşlığa,bilime, teknolojiye açılan aydınlık ve büyük bir kapı olan 23 Nisan sayesindedünyanın ilk ve tek çocuk bayramını tüm dünya çocukları ile paylaşmanıngururunu yaşıyorsunuz. Geleceğimizin teminatı olan çocuklarımızı çok seviyor vegüveniyoruz. Bu duygu ve düşüncelerle başta cumhuriyetimizin kurucusu ve ilkMeclis Başkanımız Gazi Mustafa Kemal Atatürk olmak üzere, bizlerebağımsızlığımızı armağan eden Milli Mücadeleye emeği geçmiş tümkahramanlarımızı saygı, rahmet ve minnetle anıyor, 23 Nisan Ulusal Egemenlik veÇocuk Bayramınızı en içten dileklerimle kutluyor, sevgilerimi sunuyorum” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.