EGEMENLİĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARDIR

Aksaray Valisi Ali Mantı 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve ÇocukBayramı vesilesi ile yaptığı açıklamada; “Türkiye Büyük Millet Meclisi`ninaçılışının 99’uncu yıldönümünü ve 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nıbüyük bir gururla kutluyoruz” dedi.

EGEMENLİĞİMİZİN TEMİNATI ÇOCUKLARDIR
20.04.2019 / 18:12 838

Vali Ali Mantı; “Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin 23Nisan 1920 günü açılması ile millet egemenliği resmen hayata geçirilmiş, buönemli gün Gazi Mustafa Kemal Atatürk tarafından, millet egemenliğini sonsuzakadar koruyacak olan çocuklara armağan edilmiştir.

Çocuklarımıza daha güzel, daha yaşanabilir bir ülke vedünya bırakmak, onları geleceğe hazırlamak herkesin üzerine düşensorumlulukları yerine getirmesi ile mümkündür. Çocuklarımızı ülkesini,milletini seven, bunun için çalışıp üreten insanlar olarak yetiştirmek, bizleredüşen en önemli görevlerdir.

Sevgili çocuklar,

 Sizler, ilmin vefennin ışığında en iyi eğitimi alarak gururumuz, ümidimiz, güvenimiz vegeleceğimiz olacaksınız. Yarın ülkemizi yönetecek, milletimizi yüceltecek,milli egemenlik ilkesini sonsuza kadar yaşatacak temel güç kaynağımızsizlersiniz. Bu bayram sizler için bir şenlik, milletimiz için gurur günüdür,sizlerin bayramında, mutluluğunuza ortak olmaktan memnuniyet duyuyorum.

Sizler, milletimizin umut çiçekleri, aydınlıkyarınlarımızı kucaklayan güçlü kollarısınız. Bu bakımdan sizlerin sağlıklı,eğitimli ve mutlu bireyler olarak hayata devam etmeniz en büyük arzumuzdur.Hedefimiz sizleri özgürce düşünen, inisiyatif alabilen, sorgulayan, kenditoplumunun ve evrensel anlayışın doğrularından haberdar olan, hayatıngüçlükleri ile baş edebilecek ölçüde donanımlı ve yetenekli gençler olarakyetiştirebilmektir. Bunu başarabildiğimiz takdirde bugünün çocukları, yarınıngençleri olarak sizler ülkemizin sadece zenginliği değil, dinamizminin vedeğişim potansiyelinin kaynağı olacaksınız. Türkiye’miz; gelecekteki güçlü,müreffeh ve lider ülke konumuna omuzlarınızda yükselerek ulaşacaktır.

Bu duygu ve düşüncelerle milletimizin ve çocuklarımızın23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı en içten dileklerimle kutluyor,daha müreffeh yarınlara ulaşmak dileğiyle sevgi ve saygılarımı sunuyorum” dedi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.