MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI

AksarayVali Ali Mantı 31 Mart Mahalli İdareler Genel Seçimlerinin ardından görevebaşlayan merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarları ile mevzuattan kaynaklanangörev ve sorumluluklarının anlatıldığı muhtarlar toplantısında bir araya geldi. 

MUHTARLAR TOPLANTISI YAPILDI
17.04.2019 / 11:21 1425

SağlıkMüdürlüğü Toplantı Salonunda merkeze bağlı köylerin ve mahalle muhtarlarınahitap eden Vali Ali Mantı seçilen bütün muhtarlara görevlerinde başarılardiledi.

Muhtarlığınönemine vurgu yapan Vali Ali Mantı muhtarların vatandaşla devlet arasındakiirtibatı sağladığını belirterek konuşmasını şöyle sürdürdü: “Muhtarlık merkezive genel idarenin taşradaki en uç irtibat noktasıdır. Muhtarlarımızın birgörevi de mahallede, köyde hakemliktir. Köyümüzde mahallemizde meydana gelecekhadiseleri düzen ve nizamın oluşması için gerekli mecralara iletmek zorundadır.Kamu görevlileriyle iletişimizi iyi sürdürmeliyiz. Muhtarlarımız köyde söz sahibidir“dedi

Düzenlenentoplantıda muhtarlara görev, yetki ve sorumluluklarının anlatılacağını ifadeeden Vali Ali Mantı; “Muhtarlarımız muhtarlıklarımız öncelikle devletimizinbirliği, bütünlüğü kamu düzeni ve kamu güvenliği açısından kaynaşma vedayanışma açısından birliğimizin beraberliğim ve tatlı bir seda bırakabilmektir.Bizlere düşen doğru ve iyi işler yapabilmektir “dedi.

ValiYardımcısı Şahin Bayhan, Mahalli İdare İl Müdürü Sertif Önder, İl Hukuk İşleriŞube Müdürü İsmail Avşar, merkeze bağlı köy ve mahalle muhtarlarının katıldığıtoplantıda muhtarlara mevzuattan kaynaklanan görev, yetki ve sorumluluklarıanlatıldı.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.