İŞ DÜNYASINDA KADIN ELİ

Aksaray'da kadın olarak farklı alan ve sektörlerdeyenilikçi, cesur, risk alan farkındalık yaratan adımlarla zoru başarangirişimci kadınlar, gönüllülük esasıyla büyüme kaydettikleri dernek ve kurulçatısı altında, hayallerinin peşinde girişimciliğe giden yolda aradığı desteğibulamayan kadınlar için el ele.  

İŞ DÜNYASINDA KADIN ELİ
06.04.2019 / 18:23 999

Aksaray Girişimci İş Kadınları (AGİK) Derneği BaşkanıHatice Şahin Eroğlu, dernek üyeleriyle birlikte, yeni seçilen Türkiye Odalar veBorsalar Birliği (TOBB) Aksaray Kadın Girişimciler Kurulu İl İcra KomitesiBaşkanı Berrin Özan ve yönetim kuruluna hayırlı olsun ziyaretigerçekleştirdiler.

TOBB Aksaray Kadın Girişimciler Kurulu İl İcra KomiteBaşkanı Berrin Özan, Başkan Yardımcıları Sedef Özdal, Tuğba Bozkurt, YaseminAkın ve Komite Üyeleri tarafından karşılanan AGİK heyeti, yeni dönemde BerrinÖzan önderliğinde oluşan Kadın Girişimciler İl İcra Kuruluna başarıdileklerinde bulundular.

“Birlikte Güçlüyüz”

Aksaray Girişimci İş Kadınları (AGİK) Derneği BaşkanıHatice Şahin Eroğlu, ziyarette yaptığı konuşmada, “Öncelikle Aksaray Ticaret veSanayi Odası İle Aksaray Ticaret Borsası koordinatörlüğünde yapılmış olanseçimlerin ilimize ve kadın girişimcilere hayırlı olmasını diliyorum. İlimizdeve ülkemizde her geçen gün girişimci ve girişimciye olan talep artıyor. Kadıngirişimci sayımız artıyor sadece üretimde yatırımda ticarette değil, istihdamdada hükümetimiz tarafından verilen önemli desteklerle kadınlarımız ekonomininher alanında daha aktif hale geldi. Bu destekler ışığında Türk kadını olarakülkemizin toplumsal ekonomik kalkınması ve gelişimi için daha cesur olmalıyız.Bizler hep beraber, oluşturacağımız birlikle Aksaray’da kadın girişimciliğininarttırılması konusundaki potansiyeli ortaya çıkarabiliriz. Tabii ki bu çabalarsadece biz kadınların sorumluluğu olmamalı. Sadece kadın girişimcilikpotansiyelini değil, Aksaray’da iş dünyasında ki kullanılmayan potansiyeli deetkin hale getirmek ve yeni iş sahaları oluşturmak için girişimcilikfaaliyetlerinde önümüzdeki engelleri kadın erkek omuz omuza hep birlikte aşmalıortaya çıkarabilmeliyiz. Bu bağlamda yeni yatırım ve desteklerle kalkınmada öneçıkan bir il olarak daha da büyüyeceğimize gelişeceğimize canı gönüldeninanıyorum" dedi.  “Birliktegüçlüyüz” diyerek sözlerini devam ettiren Eroğlu, kadın girişimcilere olandesteklerinden dolayı Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası Başkanı Cüneyt Göktaş'a,ATSO Meclis Başkanı Fatih Tekin’e, Oda Yönetim Kurulu Üyelerine, AksarayTicaret Borsası Başkanı Hamit Özkök’e, borsa yönetimine ve emeği geçen herkeseteşekkür etti.

"Kadın Gücünü İş Dünyasına Kanıtlayacağız" 

 Toplumda ve işyaşamında hızlı bir dönüşüm geçiren kadınların yerini güçlendirmek, işhayatında başarılı olmaları için girişimci kadınları desteklemenin yollarıüzerine fikir alışverişinde bulunan girişimci kadınlar, yeni projelergeliştirme ve uygulama sürecinde iş birliği üzerine ortak karar aldılar.

AGİK Derneği Başkanı Hatice Şahin Eroğlu ve derneküyelerini ekibiyle birlikte Aksaray Ticaret ve Sanayi Odası'nda ağırlayan KadınGirişimciler Kurulu İl İcra Komitesi Başkanı Berrin Özan, ziyaretten duyduğumemnuniyeti dile getirdi ve iş birliği içinde ses getiren sürdürülebilirprojeleri hayata geçirmeye çalışacaklarını ifade etti. Çalışmalarında ortakakıl ve istişareyle yol alacaklarını belirten Özan, inşallah hep birlikte,kadın gücünün doğru kullanıldığında nasıl bir enerjiye dönüştüğünü iş dünyasınakanıtlayacağız dedi. Başkan Özan, AGİK Dernek Başkanı Hatice Şahin Eroğlu veüyelerine teşekkür ederek, yapacakları pek çok proje olduğunu ve en kısazamanda iadeyi ziyarette bulunacaklarını söyledi.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.