FİNANSAL OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI

AK Parti Aksaray Kadın Kolları İl Başkanlığıkoordinesinde “Finansal Okuryazarlık Seferberliği” semineri düzenlendi.

FİNANSAL OKURYAZARLIK SEFERBERLİĞİ BAŞLATILDI
02.03.2019 / 08:04 1607

“Finansal okuryazarlık seferberliği’’ alanında uzman NevşehirHacı Bektaş Veli Üniversitesi öğretim görevlisi Doç. Dr. Serap Çoban katılımlarıyla,gerçekleşen seminerde Aksaraylı kadınlar ile buluştu.

İl Başkanı Hüseyin Altınsoy, Belediye Başkan Adayı EvrenDinçer, Merkez İlçe Başkanı Hamza Aktürk, Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat veYönetim kurulu üyeleri, İlçe Kadın Kolları başkanları ve yönetim kurulu üyeleriile çok sayıda partili bayanın katıldığı seminerde, finansal okuryazarlık,konusunda bilgiler aktarıldı.

Finansal okuryazarlık seferberliğini değerlendiren AKParti İl Kadın Kolları Başkanı Ferhan Polat, “Bu bizim genel merkez ekonomiişleri bakanlığımızın 81 ilde yaptığı bir program. Hocamız Doç. Dr. Serap Çobantarafından bayanlarımıza paranın nasıl yönetileceği, daha pratik, dahaprofesyonel ve kurumsal anlamda bize çok değerli bilgiler sundu. Güzel birprogram oldu. Bayanlarımızın ekonomiye katkı sağlaması için ve finansalokuryazar olabilmeleri için bir destek az da olsa bir katkımız olur inşallah.” dedi.

AK Parti kurulduğu günden bugüne kadar kadının siyasalhayatta, ekonomik hayatta ve sosyal hayatta daha çok yer alması için daha çokönemli düzenlemeler yaptığını aktaran Polat, “Aynı zamanda siyasette kadınındaha çok temsili noktasında Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanımız Sayın RecepTayyip Erdoğan’ın talimatıyla her seçimlerde, her yönetimlerde mutlaka kadınkontenjanı uygulamış, ekonomik hayatta olduğu gibi siyasal hayatta da, sosyalhayatta da kadının daha çok aktif rol alması iktidarlarımız dönemindesağlanmıştır.” ifadelerini kullandı.

Mali krizler ve küreselleşmenin baş gösterdiği bugünlerde böyle bir programın yapılmasının çok daha anlamlı olduğunu aktaran BelediyeBaşkan Adayın Evren Dinçer de, “Hepimiz bir şekilde finansal yönetiminiçerisindeyiz, ekonomiyle iç içeyiz. Erkekler kadar kadınlarda finansyönetimini ve mali bütçenin yönlendirmesi noktasında ev hayatında ekonomininiçerisinde alışveriş noktasında, temizlik ürünleri noktasında bayanlarımızalışverişlerini ev bütçesini dengeleyebilme adına iyi şekilde planlamasıgerekiyor. Mali bütçenin, paranın doğru kullanılmasının hem ülke ekonomimizehem aile bütçemize katkı sağlayacağını çok iyi biliyoruz.” şeklinde konuştu.

Ülkelerin kalkınması ileri gitmesi aynı zamanda kadınında ekonomik ve sosyal hayatta son derece aktif rol oynamasını önemi veannelerimiz ve kadınlarımızın, aile bütçelerinin yönetilmesinde önemine vurguyapıldığı seminerde Doç. Dr. Serap Çoban, finansal okuryazarlık hakkındabilgiler sundu.

Seferberlik programına katılan bayanlara sertifikalarıkendilerine tek tek teslim edildi ve son olarak toplu hatıra resmi çektirilereketkinlik son buldu.

Haber Merkezi


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.