ELEGANT GÖRÜNÜMÜN TEK ADRESİ

Modern ve sportif tutumun detaylarla zenginleştirilerekelegant bir görünüm elde edilmiş olan kıyafetlerin tek adresi olan HSM KadınGiyimi ziyaret ettik. Sahibi Seda PALA ile görüşerek kadınlar neden HSM’yitercih etmeli diye sorduk.

ELEGANT GÖRÜNÜMÜN TEK ADRESİ
09.02.2019 / 07:16 1390

PALA:“ Daha öncesinde böyle bir mağaza açmak hayallerimarasında yer alıyordu. Hayallerimi süsleyen kıyafetleri bulup kendine güvenenvücudunu tanıyan kadınlar için sergilemeyi çok istiyordum. Bu fırsatı da 2018ekim civarlarında yakaladım. Yaklaşık 6 ay oldu ben burayı açalı.

İşimi severek yapıyorum, zaten çocukluğumdan beri modayakarşı bir ilgim vardı. Çocukluğumda resimler çizer kıyafetleri istediğim gibirenklendirir gerçek hayatta gördüğüm kıyafetlerden farklı, bambaşka yenikıyafet modelleri elde etmeye çalışırdım. Burada da modern ve sportif tutumundetaylarla zenginleştirilerek elegant bir görünüme getirilmiş olan ürünlerisatıyorum.

Burası genellikle kendine güvenen, kendini ve vücudunuçok iyi tanıyan kadınlar tarafından tercih ediliyor. Aynı zamanda burayıaçıldığı zamandan beri bilen ya da tesadüfen bir kere buraya gelmiş ve birparça ürün almış sonra tekrar gelmeye devam etmiş kadınlar bu kitlede yeralıyor.

Kadınlar HSM’yitercih etmeli.

Kadınlar HSM’yi tercih etmeli çünkü; görsellik veşıklığın yanı sıra rahatlık ve vücut şekillerine uygun kalıplarda tasarımoluşturulmuş kıyafetler burada yer alıyor. Daha çok kadınların ürünlerimiziniçindeki rahatlığı, vücut tiplerine uygun kıyafetleri tercih etmelerini doğrubuluyorum.  Aksaray’da da çok şıkgiyinen, kendine bakan kadınlarımız çok. Şık ve kaliteli giyinmeyi seviyorlar.Burada da şık giyinmeyi seven, kendilerine bakan kadınlarımıza göre birçokkıyafet alternatifimiz bulunuyor.

Bana göre güzelgiyinen kadın;

Sana göre güzel giyinen kadın nasıl olur diye soracakolursanız eğer ki bana göre güzellik insanın içinden gelen bir şeydir. Çok iyigiyinip kendi içi iyi olmayan insanlarda var. İnsanın iç güzelliği dışa yansır.Mesela müşterilerim arasında evde bile çok şık giyinen kadınlar var. Şıkgiyinmek insanların kendisine olan saygısını ifade eder. Ben müşterilerimeelimden geldiğince yardımcı olmaya çalışıyorum. Örnek vererek söylüyorum askıdagördükleri kıyafetleri bazen ısrar etmeme rağmen beğenmediklerini söylüyorlar fakatbiraz daha zorlayıp o kıyafetleri denemelerine ikna ettiğim zaman denediktensonra ne kadar haklı olduğumu üzerlerinde askıda durduğu gibi durmadığını gayetşık olduğunu söylüyorlar. Ben bu ürünleri seçerken genellikle ilk beğendiğimialırım.  Kendi inandığım rengin dışındarenkleri almam. Pudra renginde genellikle çok zorlandığımı söyleyebilirim.Çünkü çok zor bir renktir, vücut seçer.

İnsanlarınpsikolojisi alışveriş ile doğru orantılıdır.

Mağazaya geldiklerinde ben yüzlerinden anlıyorum.Kadınlar genelde morali bozuk olunca kuaföre, morali iyiyse ve kilo problemivarsa kıyafet almaya gidermiş. Müşterilerimle özel ilgilenmek onlarla duygusalbağ kurmak morallerini düzeltmek ve kendilerini rahat hissettirebilmek içinmağazamdaki ürün seçeneğini genişlettim. Moralleri iyiyken kırmızı renkleri,bozuk olunca da siyahı tercih ediyorlar genelde.

Her mağazadakombin olmalı.

Her mağazada kombin olmalı. Benim mağazamda mutlakakombin seçenekleri vardır. Renk grupları, ceketler, takımlar kombindir.Müşterimi kombin yapıp gönderirim. Bir tek ayakkabı yok bizde. Alışverişyaparken kombin olarak almalısınız. Ya da evdeki kıyafetlere göre biz sizekombin yapacağız. Doğru alışveriş budur. Böyle olmayınca gardıropta sorunyaşıyorsunuz. Kombin yapmak ille de çok pahalı kıyafetler almak anlamınagelmiyor. Yakıştırmak önemli, güzel ve kaliteli giyinmek her kadının hakkı.Mağazamda her bütçeye uygun kombinler yapabilirim, müşterilerimi bekliyorum.

En büyük rakibimkendim.

Herkesin olduğu yer belli. Ben her konuda alçak gönüllüyüm.Bazılarının büyüklüğünü kabul etmek önemli. Ben kendimle yarışıyorum, en büyükrakibim kendim. Kimseyle yarışıp saldırmanın anlamı yok. Tercih ve piyasabelli. Herkesin kısmeti kendine. Hayatım boyunca sakinliği tercih ettim.” dedi.

Haber Ali ŞENGÜL


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.