400 KİŞİLİK TYP İŞÇİSİ ALINACAK

Türkiyeİş Kurumu tarafından istihdamın korunmasına ve artırılmasına, işsizliğin yoğunolduğu dönemlerde veya yerlerde istihdamında zorluk çekilen işsizlerin çalışmaalışkanlık ve disiplininden uzaklaşmalarını engelleyerek işgücü piyasasınauyumlarını gerçekleştirmek ve bunlara geçici gelir desteği sağlamak üzereToplum Yararına Programlar (TYP) düzenlenmektedir.

400 KİŞİLİK TYP İŞÇİSİ ALINACAK
14.12.2018 / 15:21 902

Bubağlamda; Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğümüzce Aksaray Valiliği, İl Müftülüğü, İl Sağlık Müdürlüğü, İl Milli EğitimMüdürlüğü, Üniversite, İl Kültür Turizm Müdürlüğü, Aksaray Adliyesi, İl EmniyetMüdürlüğü, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ile Eskil, Güzelyurt, Gülağaç,Ağaçören, Sarıyahşi, Sultanhanı Belediye Başkanlıkları ile OrtaköyKaymakamlığı,  Bakım Onarım Temizlikİşleri ve Çevre Düzenlemesinin yapılmasına yönelik 400 kişilik ToplumYararına Program düzenlenecektir. (İl Milli Eğitim Müdürlüğü alımlarındaEngelli vatandaşlarımıza öncelik tanınacaktır.)

 

SONUÇLARNOTER KURASI İLE BELİRLENECEKTİR.

 

            6 ay süreyle gerçekleştirilecekToplum Yararına Programa başvurular Aksaray Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğüne17/12/2018 – 21/12/2018 tarihleri arasında şahsen veya www.iskur.gov.tradresinden yapılacaktır.

            İlçelerden başvurmak isteyenlerKaymakamlık ve Belediyelerdeki İŞKUR irtibat noktalarından veya www.iskur.gov.tradresinden müracaat edebileceklerdir.

            Sonuçlar NOTER kurası ile belirlenecektir.

Genel Şartlar;

            TYP’ye başvuracak katılımcıların,İŞKUR’a kayıtlı işsiz durumunda olmaları; en az 18 yaşını tamamlamış olmaları;herhangi bir öğretim kurumunda öğrenci olmamaları (açık lise, açık öğretimöğrencileri hariç); emekli ve malül aylığı almamaları gerekmektedir.

            Ayrıca;

            1)Bir kişi aynı gün başvurularıbaşlayan TYP’lerden yalnızca birisinemüracaat edebilecektir.

            2) Başvuru başlangıç tarihi aynı olan TYP’lere;

            . 35 yaş üstü bireyler, kadınlar, engelliler, eskihükümlüler, terörle mücadelede malul sayılmayacak şekilde yararlananlaröncelikli olup bunlar arasında öncelik sırası bulunmamaktadır.

            •Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sisteminegöre (ADNKS) aynı adreste oturan kişilerden yalnızca biri katılabilir.

            •Adrese Dayalı Nüfus KayıtSisteminde (ADNKS) oturan kişilerden şartları sağlayan herkes başvuruyapabilecek, ancak Adrese Dayalı Nüfus Kayıt Sistemine (ADNKS) göre aynıadreste oturanların, programa başvuru yapılan tarih dikkate alınarakulaşılabilen en yakın döneme ait gelir getirici bir işte çalışma sonucu eldeettikleri toplam kazançlarının asgari ücret tespit komisyonu tarafındanbelirlenen net asgari ücretin üç katını aşması halinde söz konusu adreste oturankişiler TYP’ye katılamayacaktır.Yurtlar ve sığınma evleri,vb. toplu yaşam alanlarında ikamet edenler için buşart aranmaz.

            •Aynı adreste ikamet eden kişilerinlistelerde isimlerinin olması halinde; başvuranlardan Kuruma kayıt tarihi daha eski olana öncelik tanınacaktır. Kurumkayıt tarihlerinin aynı olması halinde ise başvuranlardan yaşı büyük olan söz konusu TYP’ye katılacaktır.

        


Yorum Ekle
Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, müstehcen, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen Üye/Üyeler’e aittir.